Дјечије одјељење Народне библиотеке Србац и њихов Библиобус, мобилна библиотека,  поново су обрадовали  наше ученике у подручној школи у Ножичком и подручном одјељењу у Старом Мартинцу  бесплатним чланским картама за 2018. годину. Тако су о новим издањима и књигама за лектиру разговарали наши ученици са директором Народне библиотеке Србац Бранком Савановићем и руководиоцем Дјечијег одјељења Каролином Станишљевић  и за овај мјесец позајмили књиге. Библиобус у наша подручне школе и одјељења долази једном мјесечно, према утврђеном распореду.

Народна библиотека је од почетка школске године обрадовала првачиће бесплатним чланским картама, а у првом полугодишту су бесплатно учлањени наши основци у  подручним школама у Кобашу и Ножичком и подручним одјељењима у Старом Мартинцу, Каоцима и Новој Веси.