Мјесец мај се показао врло успјешним и за чланицу  Аеро клуба „УЛЛ“ из Српца Ану Будимчић  и чланице Карате клуба „Борац“ из Српца  Ољу Татомир, Лидију Босанчић и Нину Миланковић. Тако је Ана Будимчић освојила бронзану медаљу у јуниорској конкуренцији  на 62. Државном првенству у ваздухопловном моделарству које је одржано у Новој Тополи у организацији њиховог клуба. На такмичењу у Новој Тополи учествовала су 42 такмичара из Србије, Хрватске, Словеније и БиХ. Протеклог викенда наш град је био домаћин међународног такмичење у каратеу и борилачким вјештинама НА у  којем је учешће узело 218 такмичара из 12 клубова из Црне Горе, Србије, Њемачке и БиХ.

На такмичењу је учествовало око тридесетак чланова Карате клуба “Борац” из Српца, а највише успјеха имале су ученице наше школе Оља Татомир, Лидија Босанчић и Нина Миланковић које су освојиле златне медаље у катама појединачно и екипно.