У уторак, 16. октобра  директор школе Славко Драгосављевић са управом  је организовао дружење са нашим драгим пензионерима  који су након четрдесет година рада у нашој школи отишли у заслужену пензију и  са некадашњим директорима школе који су обављали ову дужност од 1975. до 2017. године. Ово је већ друга година како наша школа симболично обиљежава Међународни дан учитеља. На почетку дружења окупљенима се обратио директор Драгосављевић сљедећим ријечима:“Част ми је и задовољство што сте данас са нама. Заиста ми је драго што вас и данас видим и увијек ћу вас са радошћу позивати. Надам се исто да ће неко, када и сам будем имао година као и ви сада, наћи простора и времена да моје колеге и мене, пензионере, позове. Многи од вас су ми и предавали, много тога сам од вас научио. Ово је и ваша кућа и увијек смо спремни да вам помогнемо и стојимо на располагању. Посебно се захваљујем предсједнику синдикалне организације наше школе Ђорђу Јовићу који је и ове године успјешно организовао наше дружење.“

Наравно, нису заборављени ни наши радници који, нажалост, нису више са нама. Минутом ћутања присутни  су одали пошту нашим преминулим колегама. Након тога се дружење наставило врло весело уз обећање директора школе, који је и иницијатор овог окупљања, да ће ово постати традиција наше школе. У двочасовном разговору евоциране су лијепе успомене, а увијек је дирљив сусрет са нашим пензионерима, многе су везе нераскидиве, неким пензионерима у школи  раде и њихова дјеца, сада већ зрели људи. Као ништа је прошло тих четрдесет година рада у просвјети. За већину и набољи период,  јер шта има љепше од рада са дјецом.

Информације и фотографије – Марко Малешевић и Ђорђе Јовић, новинарска секција