Ученици осмог разреда  од 27. до 31. 05.2019. године бораве на петодневној екскурзији на релацији Србац – Тршић – Београд – Топола – Опленац – Београд – Нови Сад – Сремски Карловци – Србац. У пратњи  ученика су одјељењске старјешине Божана Кусић, Јелена Татић, Марко Крејић, Селведин Селимановић, доктор и представница агенције. Вођа пута је  Мануела Рађевић Јокић

Прво одредиште је био Тршић,  родно мјесто Вука Стефановића Караџића. Једна од занимљивости је та што су мјештани послије рушења кућа од стране Турака направили велики крст сачињен од храста и поболи га на темељ куће у знак сјећања, гдје је потом изграђена кућа. Сачувана су само три оригинална предмета из праве куће, а то су његове гусле, икона крсна слава Св. Архангел Михаило и претеча фотеље, троножац. Поред тога сачуван је и сам крст.Ученике је посебно фасцинирао сам пут до куће који се налазио уз малу рјечицу. У касним поподневним сатима ученици су допутовали у Београд. Вече, врло занимљиво, провели су у обиласку уже језгре Београда и у шетњи чувеном Кнез Михајловом улицом.