У периоду од 24. до 29. новембра смо разним активностима у оквиру часова српског језика и ликовне културе обиљежили датум рођења нашег пјесника Јована Јовановића Змаја чије име, са поносом, носи наша школа. Рецитовале су се Змајеве пјесме, писали састави,   одржавана су предавања, а  централна манифестација је била у петак, 29. новембра, када је  одржан час о Змају у библиотеци, потом у подне и свечана приредба у којој су учествовали рецитатори из виших разреда и драмско – рецитаторска секција под руководством Сање Игњатић и Бранке Малешевић. У оквиру програма ученици су још могли да погледају презентацију о нашим активностима и репортажу о Змају, његовом животу и раду и спомен-дому. Ученици су такође изложили и своје плакате у којима су тематски обрадили Змајеву биографију, његове пјесме за дјецу,  Ђулиће и часописе.

Овим смо обиљежили још једну школску манифестацију у којој су учествовале подручне школе и одјељења и централна школа уз координацију многих школских Тимова. Координатор манифестације је била Нада Миловановић, наставница српског језика.