Ове седмице реализован је једнодневни излет за ученике прве тријаде, у пратњи њихових наставника,  на локацији манастира Осовице и Eтнo кaмпа „Плaтанe“. Сврха овог излета је била да ученици упознају ужу околину свог завичаја, а био је и спортско-рекреативног карактера.

Током овога једнодневног излета ученици и њихови наставници прво су посјетили манастирски комплекс Осовицу који се налази у подножју Мотајице, удаљен тридесетак километара од Српца. Након обиласка манастира упутили су се на сљедећу дестинацију – Етно камп „Платане“ у Горњој Лепеници. И овдје су уживали  у природним љепотама и чарима, али и у разноврсној понуди овога кампа, који је обогатио и украсио ово живописно мјесто. Такође, ученици су учествовали у различитим спортским такмичењима и осталим организованим активностима.