Лијепо уређене учионице су веома битне и за ученике и наставнике. Да их уредимо не требају посебна средства већ добра воља, креативност и марљиве руке. Ових дана увелико се ради на уређењу учионице физике. Посебно је занимљив мурал чије је идејно рјешење дала наставница физике Тања Деспотовић, а вриједно да осликавају  ученице седмог разреда Маја и Марина Сладојевић и Милица Копрена.

Можда се мало бавимо овим стварима, али окружење је веома битно за наставни процес. У пријатном окружење ученици се боље осјећају и настава је успешнија. Зидови морају бити огледало нашег рада и један велики подсјетник за ученике. Посебно је лијепо кад  ученици активно учествују у креирању изгледа својих учионица. Мурали у учионицама нису ту да би гости који дођу у нашу учионицу рекли да смо ми то лијепо одрадили, већ да би нам служили у наставном процесу.