20.11. 2017. године

Удружење грађана „Ц.Е.З.А.Р.“ из Српца организовало је у понедјељак, 20.11.2017. године дружење у нашој школи поводом Међународног Дана дјетета с циљем бољег разумијевања, прихватања и добробити све дјеце и подсјећања јавности о потреби заштите дјеце и малољетника од злоупотребе, насиља и разних облика дискриминације.

У термину великог одмора, чланови удружења поставили су инфо пулт у холу школе, гдје су упознали присутне са својим активностима и дјеловању Локалног волонтерског сервиса, а вршњачки едукатори су ученицима и наставницима дали информације о сигурном кориштењу интернета, дјечијим правима и обавезама.

Након тога су едукатори одржали радионицу са петим разредом на тему „Сигурност дјеце на интернету“ и подијелили им промотивне материјале и слаткише, прославивши на тај начин њихов дан.