Дана, 29.11.2018.године 279  ученика другог, трећег и четвртог  разреда заједно са одјељењским старјешинама и управом наше школе су погледали позоришну представу „Украдени принц и изгубљена принцеза“ у Дjeчиjeм пoзoришту Републике Српске у Бањалуци.

Овај одлазак у позориште за наше ученике је био посебан доживљај јер су у холу могли разгледати  сталну поставку лутака из луткарских представа,  а након тога погледати веома интересантну кинеску бајку “Украдени принц и изгубљена принцеза. Представа је урађена по мотивима традиционалне кинеске бајке коју је уобличио дјечији писац Ден Тотеро.  У представи се дочарава вријеме древне кинеске цивилизације у средњем Цвијетном царству. Након представе наши малишани су се вратили  својим кућама пуни лијепих утисака и незаборавних искустава.

Циљ посјете позоришној представи је да се ученицима приближи позоришна умјетност и вриједности које са собом носи.