Данас су ученици нижих разреда наше школе у препуној сали Дома културе у Српцу погледали плесну представу “Трноружица” у којој су играли чланови плесног клуба “Flash” из Бањалуке. Представа је одржана у сарадњи са неформалним плесним удружењем “We are anonymous” и погодна је за све узрасте.

Kроз 10 кореографија у 45 минута, плесачи из Бањалуке су приказали гледаоцима добро познату бајку браће Грим, која говори о вјечној борби добра и зла у којој на крају побјеђује добро и љубав.

Aкробације које су изводили глумци у представи одушевиле су ученике који су овацијама испратили плесаче са сцене.

Представа је имала за циљ да дјеци покаже балетско извођење у комбинацији са ритмичком гимнастиком и модерним плесним правцима попут хип-хопа и брејкденса.

У представи ”Трноружица” игра око 40 плесача и први пут је одиграна прије четири године, а гдје год је до сада гостовала дочекана је позитивно и са великим одушевљењем.