Други дан наших ученика четвртог и петог разреда у Школи у природи започео је у седам часова. Убрзо је слиједила јутарња гимнастика, а након доручка спремање за дневне активности. Планирани наставни садржаји из српског језика, математике, природе и друштва, познавања природе, познавања друштва, музичке културе и ликовне културе углавном се реализују током пријеподнева, а у поподневним сатима доминантне наставне активности су из физичког васпитања. Осим наставе у природи и часова, ученици се свакодневно играју, обилазе организовано олимпијску планину Јахорину уживајући у снијегу без јакни, а вече проводе на забавама специјално организованим за њих. Вечерас су припремили маскенбал.  Сви ученици се добро осјећају, смјештај  је такође одличан, а собе се грију цијелу ноћ.