Иако наша централна школа, као и подручне, има велик библиотечки фонд, књига ипак никад доста. Зато нам у помоћ стиже, као и прошле школске године, Библиобус. Библиобус или покретна библиотека је самостална дјелатност у чијем раду учествују библиотекари Каролина Станишљевић и Бранко Савановић. Ове седмице су тако учлањивали наше основце из подручних школа у Кобашу и Ножичком, као и у подручним одјељењима.

Библиобус  ће у подручне школе и одјељења долазити једном мјесечно, према утврђеном распореду. На овај начин ће се нашим ученицима омогућити да дођу до нових издања књига и да развију читалачке навике како у школи тако и код куће. Да би се то постигло, било би идеално да постоји довољно богата понуда књига која би обухватала све теме које интересују ученике.