Полицијска станица Србац, у сарадњи са службеницима Полицијске управе Градишка, данас је реализовала Дан отворених врата, током којег су се ученици другог разреда наше школе упознали са радом и опремом полицијских службеника.

Kомандир Синиша Шњегота рекао је да је Дан отворених врата организован у оквиру обиљежавања 30 година постојања Министарства унутрашњих послова РС и поводом Дана полиције Републике Српске, који се обиљежава 4. априла.

“Данас смо дјеци из вртића и ученицима Основне школе “Јован Јовановић Змај“ презентовали са чиме се свакодневно срећу полицијски службеници који обављају сложене послове и задатке и кроз разговоре их едуковали и одговарали на њихова питања. Они су могли видјети опрему, полицијска возила, моторе које користи саобраћајна полиција, оружје и остало“, рекао је Шњегота и похвалио сарадњу са овом предшколском и школском установом.