У централној школи, 15. септембра наставница ликовне културе Данијела Лепир, наставница српског језика Дејана Ћирић и наставник информатике Саша Бијељић одржали су час за ученике 6-2, 7-2 и 9-1 на којем су обиљежили Дан српског јединства, слободе и националне заставе. Циљ часа је био упознавање ученика са историјским догађајима и личностима који су допринијели слободи, независности и јединству српског народа, његовање љубави према својој отаџбини, јачање јединства српског народа у Републици Српској и Србији и јачање симбола националне заставе. Ученици су на претходним часовима активно учествовали у припреми за обиљежавање Дана српског јединства, слободе и националне заставе. Радили су на материјалима који симболизују слободу и јединство српског народа. Саставни дио овога часа је био и посјета изложби ученичких радова у холу школе гдје су могли видјети историјске личности и догађаје, као и националну заставу и погледати занимљиву презентацију у оквиру теме.

Писану припрему можете прочитати овдје.

Презентацију можете погледати овдје.