У оквиру такмичарског дијела Пројекта „Ја, грађанин“ ученици 9-1 одјељења су свој рад представили у другом специјалном броју Електронских новина. Издавач је Образовни центар за демократију и људска права „Цивитас“. Циљ овог специјалног издања је представљање јавности свега онога на чему су ученици радили у претходном периоду. Поред приче наших ученика ово издање доноси 50 прича ученика и ученица из цијеле Босне и Херцеговине, а 78 аутора је писало о свом искуству и раду на проблемском задатку Пројекта „Ја, грађанин“, такмичарског дијела предмета Демократија и људска права. Ови радови показују колико има сјајних младих људи који се на прави начин боре да дођу до рјешења проблема који су препознали у друштву.

Пројекат „Ја, грађанин“ подстиче ученике да истражују различите проблеме јавне политике и предлажу нове мјере које могу бити боље и ефикасније рјешење проблема који су истражили. Сваке године овај такмичарски дио похађа око 30 000 ученика, а најуспјешнији међу њима учествују на Финалној смотри у Сарајеву. И ове школске године екипа наше школе у саставу: Николина Милијашевић, Бојана и Бојан Њежић, Милица Краљ, Филип Гужвић, Милица Ђуричић, Анђела Кнежевић и Александар Перић је повједник регионалног такмичења и представља нашу школу и приједорску регију на Финалној смотри која ће се одржати половином маја. Ментор ученика је Нада Миловановић, професор српског језика и наставница демократије и њудских права. Директор школе Мануела Рађевић-Јокић честитала је ученицима  и наставници Нади Миловановић на одличном резултату и пожељела много среће на Финалној смотри у Сарајеву.