Ауто-мото савез РС у сарадњи са Министарством просвјете и културе Републике Српске и Републичким педагошким завод одржали су предавања о безбједном учешћу у саобраћају за ученике основне школе.

Због околности које се односе на КОВИД 19 и мјера препоручених од стране Института за јавно здравство РС, а које ограничавају посјете школама и број ученика по одјељењима, АМС РС је реализовао онлајн предавање по групама за прву, другу и трећу тријаду.

Ученици првог разреда 20.5.2021. године у термину од 9:10 до 9:30 часова слушали су предавање о основним правилима која су неопходна дјеци за њихово безбједно и самостално учешће у саобраћају као пјешака и путника у возилу.

Ученици петог разреда 21.5. 2021. године у термину од 11:20 до 11:40 часова слушали су предавање о основним правилима које се односе на учешће дјеце у саобраћају као возача бицикла.

Ученици седмог разреда 20.5.2021. у термину од 11:20 до 11:40 часова слушали су предавање о основним правилима која су потребна за учешће дјеце у саобраћају са мопедима и лаким електричним возилима.