Ученике је послужило лијепо вријеме у Требињу. Након доручка су кренули у разгледање: Дучићеве улице, стољетних платана, споменика Дучићу и Дучићевог парка, споменика Његошу као и старог града са Осман-пашином џамијом из 18. вијека и Арсланагића моста из 18. вијека.

Након ручка обишли су манастир Тврдош и манастирски подрум, а у повртаку су посјетили комплекс Црквину – Херцеговачку Грачаницу. Јован Дучић, највећи српски пјесник и дипломата, сахрањен је у цркви Благовјештења, Херцеговачкој Грачаници, на брду Црквини. То је трећа реплика Грачанице са Косова у савременој српској цркви и саграђена је 2000. године. Ктитор храма је Бранко Тупањац, Билећанин настањен у Чикагу. Након обиласка манастира Трвдош и комплекса Црквина ученици су слободно вријеме провели у граду, а вече у дружењу, забави и дискотеци.