Ових дана завршене су активности око уписа ученика у први разред. По ријечима директора школе Славка Драгосављевића, ове године у нашу школу ће бити уписано 99 ђака-првака, од којих 74 у централну школу.
,,Укупан број уписане дјеце ове године ће бити већи него прошле, а оно што помало забрињава јесте број ученика у руралним срединама, гдје је примјетан пад. Подручну школу у Kаоцима ће похађати седам првачића, док ће у Старом Мартинцу бити уписан само један првачић. Школе у Ножичком и Повеличу ће имати по пет ђака првака, Kобаш три и Нова Вес једног. У посебно одјељење, наредне школске године биће уписана два ученика. Надам се да ће се ситуација, која се односи на бројност ученика у подручним школама, поправити. У том погледу, трудимо се ученицима и просвјетним радницима обезбиједити што боље услове за рад и угоднији боравак“, изјавио је директор Драгосављевић.