Ученици шестог разреда из Кобаша и Ножичког и ученици шестог два  одјељења централне школе награђени су бесплатним учлањењем за ову годину у Народној библиотеци у Српцу, јер су на крају првог полугодишта школске 2021/22. године имали најбољи просјек. Тиме је Народна библиотека обиљежила на најбољи начин празник посвећен Светом Сави, просвјетитељу и заштитнику школства. Ово је такође један од набољих начина промоције читалачких навика код ученика и развијања писменог и усменог изражавања дјеце.

Народна библиотека  у Српцу постоји већ 72 године.  Библиотека је основана 1950. године и звала се Среска библиотека Србац, а 2020. године је прешла 30 000 наслова што је рекордан књижни фонд у историји установе.