Лазар Шарић, ученик 8.  разреда ПОШ Ножичко написао је једно од најљепших писама  на 49. Међународном такмичењу у писању писама за младе у организацији Свјетског поштанског савеза(УПУ). Припало му је 4. мјесто  и очекује га вриједна награда. Првопласирани рад биће преведен на енглески језик и представљаће БиХ на Избору најбољег литерарног рада на задану тему.
Међународни биро је за 49. Међународно такмичење у писању писама за младе одабрао тему „Шта бисте поручили одраслима о свијету у којем живимо“.
Иако су због ванредне ситуације, коју је изазвала пандемија вируса корона, школе обуставиле наставу, на адресе БХ Поште Сарајево, ХП Мостара и Пошта Српске, пристигао је значајан број писама које је стручни жири, прочитао, анализирао и изабрао она која ће бити награђена.
Лазарево писмо можете прочитати oвдје ( 1.дио) и овдје ( 2. дио).