Завршава се ускоро и новембар и позној јесени се, нажалост,  већ види крај.  Дуго, дуго је трајала ова раскошна јесен, доскора чак и пуна лишћа и зеленила, али ју је потиснула магла и киша. Ову раскошну јесен су својим креативним рукама у школу унијели и ученици трећег један и трећег два. Тако је на часу ликовне културе настала једна чаробна шумска прича од јесењих плодова. Оживјели су  жиреви, шишарке, кестени, гранчице и листови. Као додаци у овој чаробној шуми су и шљокице.

Пaжњa и кoнцeнтрaциja мaлих ствaрaoцa билa je нa зaвиднoм нивoу.  Кад су своје радове завршили, онда су хол централне школе са њима украсили, а што је преостало налази се у њиховим учионицама.

Али наши трећаци на часовима ликовне културе не раде само са плодовима јесени већ се окушавају у техници израда лутки од кориштених материјала као и у осликавању стаклених површина. Кориштењем старог материјала –флаша и папира,  наши ученици су научили како се рециклира и тако смањује смеће у природи.

Крajњи рeзултaте ликовних радионица мoжeтe видeти нa сликaмa и видeo снимку.

видео