ЛИКОВНИМ РАДИОНИЦАМА ЗАПОЧИЊЕ ЗИМСКА БАЈКА

Полазници продуженог боравка као и првачићи из Ножичког заронили су ове седмице у своју „Зимску бајку“. Наши малишани из продуженог боравка су техником тачкица украшавали своје јелке док су првачићи из Ножичког  користили различите технике и материјале у изради зимских мотива, Сњешка Бијелића, Дједа Мраза, зимских чаробних кугли…. Атмосфера је била празнична, сви су уживали, а онда су своје радове изложили у холу школе.

ЦРНО-БИЈЕЛИ СВИЈЕТ НАШИХ ЛИКОВЊАКА

У оквиру часова ликовне културе ученици су различитим сликарским  и цртачким техникама израдили низ радова којима се указује сва љепота овог свијета и то само кроз двије боје црну и бијелу. Сликари би рекли да црна и бијела и нису боје, али  оне су овдје показале и контраст погледа на стварност, живот и свијет који нас окружује. Такође, неки од радова су рађени као оптичке илузије са Макало ефектом који подразумијева једноминутно гледање у  вертикалне и хоризонталне линије. У галерији слика можете тако погледати преко тридесетак радова наших ученика деветог разреда под стручним вођством наставнице ликовне културе Данијеле Лепир.

видео