И ове године са посебним нестрпљењем наши ученици нижих разреда и продуженог боравка су ишчекивали Светог Николу.  Тако су полазници продуженог боравка читали пјесме и приче о Светом Николи, а у склопу ликовних радионица израђивали чизме и бојили бојанку са његовим ликом. Јутрос их је због тога Свети Никола обрадовао и слаткишима. Али није само њих обрадовао Свети Никола слаткишима. Тако је свештеник из Ножичког  Славко Дебељак обрадовао  наше ученике из ПОШ Ножичко и ПО Стари Мартинац пригодним поклонима, док је одборник у Скупштини општине Србац, Саша Илић, уручио никољданске поклон пакетиће за око 50 ученика од првог до петог разреда из подручних школа у Кобашу и Новој Веси. Малишани су били веома обрадовани овим гестом младог србачког одборника који води поријекло из ових крајева.

Иначе, Свети Никола је заштитник дјеце, путника и морепловаца. Људи су га цијенили због његове племенитости и великодушности. Био је познат по томе што је тајно давао људима новац. Желио је да се људи воле и друже. Увијек је био уз нејаке.