Наши чланови новинарске секције су веома вриједно и марљиво радили на праћењу свих наших манифестација и увијек остали иза камера и објектива. Посљедње манифестације и свечаности су биле за Дан школе, Дан деветака и матурску свечаност, када су стрпљиво и марљиво као највећи професионалци пропратили сваки сегмент дешавања и на вријеме у редакцији сајта школе послали прилоге. Неки од њихових прилога који још чекају реализацију су истраживања у оквиру часа демократије и људских права и биологије о употреби штетних супстанци, а оно што су реализовали, а није објављиено је прилог о часу биологије и обради теме „Дикотиледоне биљке“.
Наши новинари за примјер су: Лана Пејаковић, Сара Илибашић, Дајана Николић, Јана Аничић, Ана Зеленац, Аница Алексић, Марко Малешевић, Ђорђе Угрен и Драган Вујинић.