Дан посвећен Светом Сави, нашем првом просвјетитељу, архиепископу, светитељу, књижевнику, законодавцу и миротворцу прославља се данас у свим српским школама. Ове школске године у нашој школи се поступало у складу са  мјерама заштите и спречавања ширења вируса корона тако да се није  организовала свечаност на Савиндан.

У кабинету вјеронауке свештеник Александар Кустурић осветио је славско жито и славски колач. Молитвеном чину, поред  директорке школе Мануеле Рађевић Јокић, присуствовала је и управа школе будући да су поштоване мјере ради спречавања ширења вируса корона.

Школски холови су украшени ликовним радовима посвећеним нашем светитељу, а ове седмице на часовима су ученици учили и проширивали знање о његовом животу и раду.

Свим ученицима и просвјетним радницима честитамо школску славу Светог Саву.

Освећење славског колача

Ликовни радови ученика 6. разреда, наставница ликовне културе Данијела Лепир

Радовим ученика  у оквиру часова српског језика

Марија Гашић, Свети Сава