ДОБРО ДОШЛИ У НАШ ПРОДУЖЕНИ БОРАВАК!

Продужени боравак организован је за ученике од 1. до 3. разреда, а рад се реализује од 7 до 17 часова у двије смјене. Продужени боравак и ове, као и претходне двије године, обухвата исхрану ученика , помоћ у учењу и  изради домаће задаће, вјежбање садржаја из редовне наставе, те организоване слободне активности.

Број ученика који ове године користе продужени боравак износи 80 ,а подијељени су у  три групе са којима раде четири водитеља: Ана Турчиновић, Нада Јосиповић Билбија, Јулиа Лазић Дошеновић и Данијела Ћулум. Ученицима и њиховим водитељима на располагању су двије учионице које су у потпуности опремљене намјештајем прилагођеним потребама ученика, ормарићима, полицама, те разноврсном аудио-визуелном опремом. У сарадњи са родитељима ученика, водитељи на мјесечном нивоу обнављају играчке, дидактички материјал, те врше набавку осталог потребног материјала за свакодневни рад и несметано фунционисање и реализацију свакодневних активности.

Исхрана ученика реализује се у сарадњи са пекотеком „Центар“ , а финансирају ју родитељи ученика на мјесечном нивоу. Ученицима су обезбијеђена два оброка у термину од 8:30-9:00 и од 12:00-12:30/12:30-12:50. Јеловник је изложен  на вратима просторије у којој ученици једу.

Рад у продуженом боравку је много другачији од класичне наставе и подразумијева повезивање игре, учења и рада. Водитељи продуженог боравка су најприје васпитачи, а ученици много више могу пратити свој властити ритам због флексибилности у дневном распореду.

Орјентациони распоред дневних активности подразмијева сљедећи редослијед:

• Пријем ученика
  • Настава
  • Доручак
  • Слободне активности
  • Активан одмор
  • Помоћ у учењу и писању домаће задаће
  • Слободне активности
  • Пасиван одмор
  • Ужина
  • Настава
  • Испраћај ученика

Све активности наших вриједних руку можете погледати у галерији слика продуженог боравка или прошетајте ходницима наше школе.