У организацији Центра за културу и спорт данас је у Дому културе у Српцу одиграна позоришна представа за дјецу под називом “Весело поврће” у извођењу Драмског студија Народне библиотеке “Бранко Радичевић” из Дервенте. Представу су погледали и ученици прве тријаде заједно са својим учитељицама.

У представи су играли полазници школе глуме дервентског студија који су указали на значај правилне и здраве исхране за дjецу и одрасле и покушај поврћа да се издигне изнад брзе хране и слаткиша у свакодневној исхрани.

Представа је едукативног карактера и рађена по тексту Радмиле Kнежевић. Режију и музику је урадио Синиша Тешановић а глуме: Милица Ђенић, Тамара Живковић, Теа Живковић, Лара Kојић, Елена Kузмановић, Лаура Kукић, Александар Предојевић и Стефани Станић.