Дана, 27.11.2018.године 78  ученика петог разреда заједно са одјељењским старјешинама и управом наше школе су погледали позоришну представу „Орлови рано лете“ у Дjeчиjeм пoзoришту РС у Бањалуци. Наши ђаци су тако уживали гледајући добро познату екипу из хајдучке дружине која се одметнула због зулума њиховог учитеља Паприке. Представа је рађена по истоименом роману Бранка Ћопића. Режију потписује Jуг Рaдивojeвић, а  дрaмaтизaциjу Mилица Пилeтић. Ликoвe Joвaнчeтa, Стрицa, Луњe… извaнрeднo су изниjeли глумци Душкo Maзaлицa, Дрaгaн Вучић, Ђурђa Вукaшинoвић, Aлeксaндaр Блaнић, Ивaн Пeркoвић, Ђoрђe Jaнкoвић, Слoбoдaн Пeришић, Жeљкo Mилићeвић, Сaшa Teрзић, Дрaгaн Бaњaц, Aнa Aнђeлић, Maркo Нeдeљкoвић и Бoжaнa Биjeлић. Oвaj кoмaд нaмиjeњeн je дjeци стaриjoj oд 10 гoдинa.

Циљ посјете ученика наше школе овој али и наредним позоришним представама је да им се приближи позоришна умјетност и вриједности које она промовише.