У сриједу, 18. априла ученици који похађају продужени боравак присуствовали су часу ликовне културе који је одржала наставница ликовне културе мр Данијела Лепир. Након  представљања и разгледања кабинета, ученици су цртали радове на тему „У сусрет прољећу“. Часу су присуствовали и чланови ликовне секције који су „,малим другарима“ показали своје радове , али им , такође,  помогли да своје цртеже  до краја израде. По завршетку часа су наши полазници продуженог боравка  изложили своје радове у кабинету ликовне културе, срећни и задовољни што су за свој труд и рад награђени и слаткишима.

Водитељи продуженог боравка са својим ученицима планирају и у наредном периоду посјете  другим часовима предметне наставе не би ли се тако  ученици, полазници продуженог боравка,  упознали са школским просторијама и наставницима наше школе.