Дан српског јединства, слободе и националне заставе државни је празник који се 15. септембра празнује у Републици Србији и Републици Српској. Празник је симболично установљен да се прославља на дан када се обиљежава Пробој солунског фронта. Празнује се од 2020. године. Циљ успостављања новог празника јесте прије свега оснаживање јединства између српског народа у Србији и Српској, али и јачање симбола националне заставе. Наша школа ове године је прославила и обиљежила овај значајан дан и низом активности оживила сјећања на историјске личности и догађаје који су дали допинос слободи, независности и јединству српског народа у периоду од 7. до 15. септембра.

Упознати земљу значи осјетити њен дух, знати њене предјеле и појединце који су је учинили оним што јесте. Упознавање земље слично је упознавању човјека који ће вам, вјероватно, постати пријатељ. Државне заставе су огледало идентитета једне нације. Свака земља има свој симбол који представља њену историју, традицију, увјерење и вриједности. Боје у нашој тробојки имају симболички значај. Црвена боја представља крв проливену за земљу, плава слободу и бескрај коме се тежи, а бијела боја је симбол мира, чистоће и невиности.

Централна школа

II 4 – фото