На иницијативу координатора пројекта „Имам темперамент, поклоњам ти  инструмент“   Биљане Ћетојевић, учитељице из  Основне школе „Холандија“ из Слатине, ученици  IV 3 одјељења  наше школе са својом учитељицом Дијаном Будмичић су се укључили у њега  и израдили разне инструменте: гитаре, бубњеве, звечке и кастањете од различитих материјала, претежно кориштених.  Понекад је тачна изрека да је боље рециклирати што је више могуће и увијек имати при руци много различитих материјала који могу бити корисни за стварање врло различитих  музичких инструмената.  Када су успјешно израдили инструменте, размијенили су их са својим другарима из петог разреда ЈУ ОШ „Холандија“ из Слатине.  Ови нови музички инструменти, ручно прављени, су им се толико свидјели да су одлучили да их и даље користе на часовима музичке културе.

Међународни пројекат „Имам темперамент, поклањам ти инструмент“ се реализује  од стране ПУНКС-а, а покренуо га је професор Дарко Ратковић. За свој труд и рад ученици су добили свеске, оловке, гумице, бојице и сав други потребан материјал за рад, а њихова учитељица Дијана сертификат за учешће.