Иако смо ове школске године све своје активности ускладили са хигијенско- епидемиолошким мјерама, ипак је и даље настављена традиција прољећног уређења школе, а посебно школског врта. Што се тиче школског врта ту су се у више фаза измјењивале бројне активности од припреме терена за садњу, чишћења терена од обрасле вегетације, обрада земљишта, садње прољетница ( кадифе и салвије), а слиједи континуирано одржавање и чишћење врта. Овим уређењем школског врта смо симболично обиљежили важан датум – Дан планете Земље. Овај празник има за циљ да повећа свијест људи о угрожености животне средине, као ангажовањем  што шире јавности.

Школски ходници су поново засијали новим радовима наших ученика и тако оплеменили  простор. Ученици посебног одјељења су свој пано уредили у прољећном руху, а остали су тематски рађени везано за поједине предмете или ликовну секцију.