Пројекат екипе наше школе, на тему Неконтролисано бацање отпада, изабран је као најуспјешнији регионални пројекат, под менторством Наде Миловановић професорка српског језика и наставница демократије и људских права, Такмичење је реализовано у складу са Стручним упутством o организовању такмичења и смотри ученика основних и средњих школа Републике Српске, 2022/23.при чему није било жалби на ток и резултате такмичења, од стране ученика и наставника.

Екипу школе чинили су ученици: Милица Ђуричић, Милица Краљ, Николина Милијашевић, Филип Гужвић, Анђела Кнжевић, Бојан Њежић, Александар Перић и Бојана Њежић.

Директорица школе Мануела Рађевић-Јокић, честитала је Нади Миловановић и ученицима на одличном резултату и пожељела им срећу на Финалној смотри пројекта „Ја, грађанин“ у Сарајеву.