Републичко такмичење ученика основних школа из Републике Српске под називом „Дјеца у саобраћају 2023“, које је у организацији Ауто-мото савеза (АМС) РС одржано у 31. маја у Бањи Врућици и 1. јуна 2023. године у Теслићу.

Такмичење је организовано  у складу са Правилником саобраћајно-образовног такмичења ученика основних школа Српске под називом „Дјеца у саобраћају“. Спроводило се у двије дисциплине – познавање правила безбједног понашања у саобраћају (теоретски дио) и вожња на полигону спретности (практични дио).

Финалном републичком  такмичењу претоходила су регионална квалификациона такмичења, одржана 29. априла у 12 градова и општина Српске, за ученике 131 основне школе. У конкуренцији 524 такмичара, најбољих 140 је обезбиједило пласман за Теслић.

Екипа наше школе у саставу: Александра Поповић, Андреј Глигорић, Стефан Сувајац и Тамара Петровић  заузела је 22 мјесто, а Андреј Глигорић је заузео шесто мјесто појединачно.

Директор школе Мануела Рађевић-Јокић честитала је ученицима и наставнику/ментору Миодрагу Поњавушић.