Ријетке су изложбе у нашем граду које привуку оволико пажње и врате нас у одређене временске периоде.  Једна од њих је изложба ,,Немањићи-рађање краљевине“  коју су посјетили наши ученици у читаоници Народне библиотеке у Српцу. Аутор изложбе је Петар Ђиновић, директор галерије РТС-а, а организатор је Народна библиотека Србац.

У библиотеци су представљена умјетничка дјела костимографа Стефана Савковића и сценографа Кирила Спасеског стварана за серију.

Ученици су погледали костиме, оружја, оруђа и фотографије, а овом поставком се пружа увид у средњовјековни живот српског народа. Циљ изложбе је скретање пажње на доба Немањића, златни период у историји српског народа.

Пoстaвкa ниje сaчињeнa дa би сe пoсjeтиoци oптeрeтили пeриoдoм Нeмaњићa, нeгo дa би сe сjeтили нeких вриjeднoсти кoje су дaнaс скoрo зaбoрaвљeнe.