Ученице шестог један одјељења Јана и Јована Грабовац и Лана Савић учествовале су у петак 2. новембра на регионалном такмичењу у Градишци из познавања покрета Црвеног крста.

Од седам пријављених екипа Координационог одбора Црвеног крста”Крајина”, односно са подручја бањалучке регије, наше ученице су заузеле шесто мјесто, а побједничка екипа из Бањалуке представљаће нашу регију на републичком такмичењу.

Иначе Јована, Јана и Лана су чланице Организације Црвеног крста Србац од петог разреда и у свим њиховим досадашњим активностима су биле врло ангажоване, посебно у склопу Дјечје недјеље када су учествовали у симулацијским вјежбама прве помоћи  и посјећивале ученике из социјално угрожених породица.