У овиру кампање „Читајмо заједно“, коју Министарство просвјете и културе организује већ пету годину проводећи је са циљем популаризације књижевника, књижевности, културе читања и развоја читалачке публике од најранијег узраста, данас су ученици II 1 одјељења са својом учитељицом Сањом Стојић посјетили школску библиотеку.  Библиотекар школе Милена Шаула уручила је ученицима чланске карте, а након тога их упознала са начином рада библиотеке, књижевним дјелима и начином кориштења књига из библиотеке. Након тога организован је час читања у оквиру редовне наставе. У складу са овогодишњим слоганом „Да не останемо без ријечи“, библиотекар школе је ученицима овога одјељења представила лик и дјело нашег омиљеног писца за дјецу Бранка Ћопића и читала им једно од  његових најпознатијих  дјела – „Јежеву кућицу“.

Библиотекар школе Милена Шаула такође је одржала час и у 6. разреду у Ножичком. Ученици су упознати са ликом и дјелом првог српског књижевника и архиепископа Светога Саве, читани су одломци из његових дјела, али и приче и пјесме о њему. Ученици 6. разреда, иначе, поред дјела из обавезне лектире, редовно подижу књиге из библиотеке и тако богате свој рјечник и равијају љубав према писаној ријечи.