ШКОЛСКА 2021/22. ГОДИНА

РЕГИОНАЛНО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ ПОЗНАВАЊА ПОКРЕТА ЦРВЕНОГ КРСТА – 6. МЈЕСТО НАШЕ ЕКИПЕ

30. новембар 2021. године

Црвени крст Србац био је у уторак, 30. новембра организатор још једног регионалног такмичења, овај пут из Познавања покрета Црвеног крста. Домаћин такмичења била је Основна школа „Доситеј Обрадовић“ из Разбоја. Такмичењу је приступило шест екипа из Бањалуке, Градишке, Лакташа, Српца, Kотор Вароша и Челинца. Свака екипа имала је по три такмичарска члана. Након четири круга питања која су се састојала из теста, усменог дијела и два питања из практичних активности, прво мјесто заузела је екипа ОШ „Папандреу“ из Лакташа, друго мјесто школа из Градишке и треће мјесто школа из Бањалуке. Побједници ће регију Kрајина представљати на републичком такмичењу. За прве три екипе обезбијеђени су пехари и захвалнице, а за школе дипломе. Екипа наше школе у саставу Соња Граховац, Андреа Брадоњић и Леа Босанчић је заузела 6. мјесто.

фото

РЕГИОНАЛНО ТАКМИЧЕЊЕ „МИСЛИ МИНЕ“ – НАША ЕКИПА У ОКРЊЕНОМ САСТАВУ ОСВОЈИЛА 4. МЈЕСТО

26. новембар 2021. године

Црвени крст Србац данас је био организатор регионалног такмичења из упозорења на опасност од мина под називом „Мисли мине“. Домаћин такмичења била је Основна школа „Доситеј Обрадовић“ из Разбоја. На регионално такмичење било је пријављено седам екипа и то : Бањалука, Градишка, Прњавор, Лакташи, Србац, Kотор Варош и Челинац, али је  такмичењу приступило њих шест,  јер је екипа из Котор Вароша одустала, а члан  екипе наше школе Теодора Прелић је у изолцији тако да су се преостала два члана, Хелена Граховац и Тијана Благић,  могла такмичити, али нису могли заузети прво мјесто.

Такмичење је организовано уз строге хигијенско – епидемиолошке мјере. Након проведеног такмичења из теоретског и практичног дијела познавања материје прво мјесто заузела је екипа ОШ „Петар Петровић Његош“ из Бањалуке, друго екипа ОШ „Младен Стојановић“ Врбашка-Градишка, а треће ОШ „Никола Тесла“ из Прњавора.

Прве три екипе су добиле пехаре, а остали учесници захвалнице. Наша екипа заузела је, у окрњеном саставу, четврто мјесто.  Екипа из Бањалуке представљаће нашу регију на републичком такмичењу.

Сви учесници су показали одлично знање и практично познавање минско-експлозивних средстава, чиме је постигнут најважнији циљ – упозорити младе људе на опасности које крију неексплодирана минско-експлозивна средства, којих још увијек у БиХ има много и која су највећа опасност баш за дјецу. Волонтери Црвеног крста Србац су били подршка да се реализује регионално такмичење

ШКОЛСКО ТАКМИЧЕЊЕ

МАТЕМАТИКА – ШКОЛСКО ТАКМИЧЕЊЕ, 7. РАЗРЕД

Дана, 3.2. 2022. године, у 14:00 часова у Централној школи Србац  одржано је школско  такмичење из наставниг предмета Математика.  На такмичењу  су учествовали ученици из ПШ Ножичко, један ученик,  и централне школе 2 ученика.

 Тестатор: Радана Пантелић,помоћник директора

Редни бројИме и презиме ученикаРазред и одјељење и мјестонаставникБрој бодова
 1.Дариа Грбић7-1 СрбацСаша Стојковић40/100
 2.Теодора Прелић7-3 СрбацДалиборка Стојковић2/100
2.Анђелина Пушић7. НожичкоСрђан Јефтић2/100

Због истог броја бодова такмичење се понавља за ученице Тодору Прелић и Анђелину Пушић, Поновљено такмичење заказано је 10.2.2022. у 13:30 часова.

Тестатор: Радана Пантелић,помоћник директора

Резултати поновљеног такмичења из математике су сљедећи:

Редни бројИме и презиме ученикаРазред и одјељење и мјестонаставникБрој бодова
 1.Теодора Прелић7-3 СрбацДалиборка Стојковић70/100
 2.Анђелина Пушић7. НожичкоСрђан Јефтић15/100

Такмичење је протекло у складу са пропозицијама  и упутствима  о такмичењу. Није било притужби, нити жалби на ток и резултате такмичења, од стране ученика и ментора.

На општинско такмичење су се  пласирали: Дариа Грбић и Теодора Прелић.

Комисија: Саша Стојковић- наставник математике,

Далиборка Стојковић-наставник математике,

 Окић Недим-наставник математике

ШКОЛСКО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ МАТЕМАТИКЕ   8. РАЗРЕД

Дана, 3.2. 2022. године, у 14:00 часова у Централној школи Србац  одржано је школско  такмичење из наставниг предмета Математика. На такмичење се одазвало 2 ученика, 1 из ПШ Ножичко и 1 из  Централне школе Србац.

Тестатор: Радана Пантелић,помоћник директора

Редни бројИме и презиме ученикаРазред и одјељење и мјестонаставникБрој бодова
 1.Стефан Малетић8-2 СрбацНедим Окић90/100
 2.Лара Олењук8. НожичкоНедим Окић15/100

Такмичење је протекло у складу са пропозицијама  и упутствима  о такмичењу. Није било притужби, нити жалби на ток и резултате такмичења, од стране ученика и ментора.

На општинско такмичење су се  пласирали: Стефан Малетић и Лара Олењук.

Комисија: Саша Стојковић- наставник математике,

Далиборка Стојковић-наставник математике,

 Окић Недим-наставник математике.

ШКОЛСКО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ МАТЕМАТИКЕ   9. РАЗРЕД

Дана, 3.2. 2022. године, у 14:00 часова у Централној школи Србац  одржано је школско  такмичење из наставниг предмета Математика. На такмичење се одазвало 4  ученика из централне школе Србац.

Тестатор: Радана Пантелић,помоћник директора

Редни бројИме и презиме ученикаРазред и одјељење и мјестонаставникБрој бодова
 1.Марија Грумић9-1 СрбацДалиборка Стојковић10/100
1.Лана Пејаковић9-2 СрбацДалиборка Стојковић10/100
2.Теа  Новаковић9-3 СрбацДалиборка Стојковић1/100
 2.Лазар Тандарић9-2 СрбацДалиборка Стојковић1/100

На општинско такмичење су се пласирали ученици који дијеле прво мјесто по броју бодова, а то су Марија Грумић и Лана Пејаковић.

Такмичење је протекло у складу са пропозицијама  и упутствима  о такмичењу. Није било притужби, нити жалби на ток и резултате такмичења, од стране ученика и ментора.

Комисија: Саша Стојковић- наставник математике,

Далиборка Стојковић-наставник математике,

 Окић Недим-наставник математике.

ОСНОВИ ИНФОРМАТИКЕ – ШКОЛСКО ТАКМИЧЕЊЕ

Дана, 16.2. 2022. године, у 13:30  часова одржано је такмичење из наставног предмета Основи информатике.  На такмичење се одазвало 5 ученика. Четири ученика су  девети разред, а један ученик је 8. разреда.

Тестатор:  Драгана Ћирић,  наставник енглеског језика.

Резултати су сљедећи:

Ранг листаИме и презимеМјесто и разредОсвојени бодовиНаставник ментор
1.Лара ОлењукНожичко, 8.разред95/100Нада Вукотић
2.Исидора ЂукићСрбац, 93 разред55/100Саша Бијељић
3.Марија ГрумићСрбац, 91 разред30/100Саша Бијељић
3.Немања ВученовићСрбац, 93 разред30/100Саша Бијељић
3.Немања ИгњатићСрбац, 93 разред30/100Саша Бијељић

На општинско такмичење су се пласирали: Лара Олењук и Исидора Ђукић.

Такмичење је протекло у складу са пропозицијама  и упутствима  о такмичењу. Није било притужби, нити жалби на ток и резултате такмичења, од стране ученика и ментора.

Комисија:

Саша Стојковић, наставник математике

 Саша Бијељић, наставник информатике

 Окић Недим, наставник математике

ИСЛАМСКА ВЈЕРОНАУКА – школско/општинско такмичење

Општинско (школско)  такмичење из исламске  вјеронауке одржано је дана  16. 2.2022. године са почетком у 12:45 часова у ЈУ ОШ „Јован Јовановић Змај“ ПШ Кобаш.

На такмичењу су учествовали ученици 8. и 9. разреда:

8.разред

Име и презиме ученикаМјесторазредНаставник ментор
Асија ШабаниПШ Кобаш8.Исхак Патковић

9. разред

Име и презиме ученикаМјесторазредНаставник ментор
Емрах КвргићПШ Кобаш9.Исхак Патковић
Сафија ПоробићПШ Кобаш9.Исхак Патковић

Такмичење је реализовано у складу са Стручним упутством о организовању такмичења и смотри ученика основних и средњих школа Републике Српске, школске 2021/22. године  и обавјештењем од Министарства  просвјете и културе и Републичког педагошког завода бр. 07/2.01/031-614-3/21 од 14.децембра 2021. године,  при чему није било жалби на ток и резултате такмичења од стране ученика и наставника.

Комисија за исправљање тестова утврдила је сљедећу ранг листу:

Редни бројИме и презиме ученика  разредНазив школе и мјестоНаставник (ментор)Освојени бодови
1.Асија Шабани8.ЈУ ОШ „Јован Јовановић Змај“ Србац ПШ КобашИсхак Патковић8.5/70
Редни бројИме и презиме ученика  разредНазив школе и мјестоНаставник (ментор)Освојени бодови
1.Сафија Поробић9.ЈУ ОШ „Јован Јовановић Змај“ Србац ПШ КобашИсхак Патковић34/60
2.Емрах Квргић9.ЈУ ОШ „Јован Јовановић Змај“ Србац ПШ КобашИсхак Патковић17/60

Комисија за провођење такмичења:

1. Радана Пантелић, помоћник директора, предсједник комисије

2. Исхак Патковић, вјероучитељ представник школе домаћина, члан

3. Славиша Топић, вјероучитељ, члан

4. Александар Кустурић, вјероучитељ, члан

5. Петко Вуковић, вјероучитељ, члан    

ПРАВОСЛАВНА ВЈЕРОНАУКА – ШКОЛСКО ТАКМИЧЕЊЕ

Школско такмичење из наставног предмета Православна вјеронаука, одржано је дана 23.2.2022. године с почетком у 13:30 часова у кабинету вјеронауке. На такмичење се пријавило 27 ученика шестог разреда и то 6 ученика из ПШ Ножичко, 3 ученика ПШ Кобаш  и 18 ученика Централне школе Србац.

Тестатор: Радана Пантелић, помоћник директора

Резултати су сљедећи:

РАНГ ЛИСТАИМЕ И ПРЕЗИМЕ УЧЕНИКАОСВОЈЕНИ БОДОВИИМЕ И ПРЕЗИМЕ МЕНТОРА/ВЈЕРОУЧИТЕЉА
1.Марко Пејаковић82/100Александар Кустурић
2.Елена Вуковић77/100Александар Кустурић
3.Драгана Станковић67/100Славиша Топић
3.Драгана Шарћевић67/100Славиша Топић
4.Анђела Јејинић66/100Александар Кустурић
5.Милица Ђукић61/100Александар Кустурић
6.Лара Трифковић61/100Славиша Топић
7.Страхиња Видовић57/100Александар Кустурић
8.Јана Јакшић52/100Живко Илић
9.Лука Аривук49/100Александар Кустурић
10.Теодора Угрен44/100Александар Кустурић
11.Дајана Михајловић41/100Живко Илић
12.Ања Савић38/100Александар Кустурић
13.Лара Вучић32/100Александар Кустурић
14.Ана Вујић27/100Александар Кустурић
15.Соња Смиљанић26/100Александар Кустурић
16.Давид Михајловић24/100Живко Илић
16.Анастасија Жујић24/100Живко Илић
17.Анабела Кнежевић23/100Александар Кустурић
17.Андреј-Лука Готовац23/100Живко Илић
18.Марија Шарић19/100Живко Илић
19.Валентина Крајишник18/100Александар Кустурић
20.Николина Шумар17/100Александар Кустурић
20.Стефан Гаврановић17/100Александар Кустурић
21.Анастасија Шарић10/100Александар Кустурић
22.Милица Јовановић6/100Александар Кустурић
23.Андреја Брадонић4/100Александар Кустурић

Комисија за исправљање тестова у сљедећем саставу:

Александар Кустурић, вјероучитељ  ЦШ Србац

Петко Вуковић, вјероучитељ  ЦШ Србац

Славиша Топић, вјероучитељ  ПШ Кобаш

Живко Илић, вјероучитељ ПШ Ножико

ШКОЛСКО ТАКМИЧЕЊЕ – СРПСКИ ЈЕЗИК

Школско такмичење из наставног предмета Српски језик одржано је дана 25.2.2022. године с почетком у 13:00 часова у кабинету вјеронауке. На такмичење се пријавило 6 ученика седмог разреда Централне школе у Српцу.

Такмичење је реализовано у складу са Стручним упутством о организовању такмичења и смотри ученика основних и средњих школа Републике Српске, школске 2021/22. године  и Општим упутством за такмичење .

Тестатор: Тања Гудаловић, наставник физике

Резултати су сљедећи:

РАНГ ЛИСТАИМЕ И ПРЕЗИМЕ УЧЕНИКАОСВОЈЕНИ БОДОВИИМЕ И ПРЕЗИМЕ МЕНТОРА/НАСТАВНИКА
1.Марија Гашић97,5/100Нада Миловановић
2.Хелена Граховац91/100Дејана Ћирић
3.Тамара Гужвић86/100Дејана Ћирић
4.Тијана Мандић83/100Дејана Ћирић
5.Теодора Прелић75/100Санела Ожег
6.Стефан Татић61/100Нада Миловановић

На општинско такмичење су се пласирале: Марија Гашић и Хелена Граховац.

Такмичење је протекло у складу са пропозицијама  и упутствима  о такмичењу. Није било притужби, нити жалби на ток и резултате такмичења, од стране ученика и ментора.

Комисија за исправљање тестова у сљедећем саставу:

Наставница српског језика Санела Ожег, предсједница комисије

Наставница српског језика Нада Миловановић, члан

Наставница српског језика Дејана Ћирић, члан

ШКОЛСКО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ ФИЗИКЕ

Дана, 28.2. 2022. године, у 13:30  часова одржано је такмичење у Централној школи из наставниг предмета Физика за ученике 7, 8. и 9. разреда.  На такмичење се одазвало 3 ученика седмог разреда, 6 ученика  осмог разреда и 5 ученика деветог разреда.

Тестатор:  Нада Миловановић ,  наставник српског језика

Резултати су сљедећи:

7.РАЗРЕД

РЕДНИ БРОЈИМЕ И ПРЕЗИМЕМјесто и разредБОДОВИНАСТАВНИК/МЕНТОР
1.Марија ГашићСрбац 7165/100Тања Гудаловић
2.Тијана МандићСрбац 7255/100Тања Гудаловић
3.Теодора ПрелићСрбац 7340/100Тања Гудаловић

На општинско такмичење су се пласирале Марија Гашић и Тијана Мандић.

8. РАЗРЕД

РЕДНИ БРОЈИМЕ И ПРЕЗИМЕМјесто и разредБОДОВИНАСТАВНИК/МЕНТОР
1.Стефан МалетићСрбац 82100/100Тања Гудаловић
2.Теодора СтојићСрбац 8220/100Тања Гудаловић
3.Лара ОлењукНожичо 8.12.5/100Вељко Илибашић
4.Бојана ЊежићСрбац 8110/100Тања Гудаловић
4.Бојан ЊежићСрбац 8110/100Тања Гудаловић
4.Ђорђе МилановићСрбац 8110/100Тања Гудаловић

На општинско такмичење су се пласирали Стефан Малетић и Теодора Стојић.

9. РАЗРЕД

РЕДНИ БРОЈИМЕ И ПРЕЗИМЕМјесто и разредБОДОВИНАСТАВНИК/МЕНТОР
1.Миња БајагићСрбац 9321/100Вељко Илибашић
1.Теа НоваковићСрбац 9321/100Вељко Илибашић
2.Марија ГрумићНожичо 912/100Тања Гудаловић
3.Огњен МиљевићСрбац 931/100Вељко Илибашић
4.Исидора ЂукићСрбац 930/100Вељко Илибашић

На општинско такмичење су се пласирали Миња Бајагић  и Теа Новаковић.

Комисија: Тања Гудаловић- наставник физике,

 Вељко Илибашић-наставник физике,

Селведин Селимановић-наставник хемије.

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ

МАТЕМАТИКА – ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ

 Општинско такмичење из  математике одржано је 19.2.2022.године са почетком у 10,00 часова у ЈУ ОШ ,,Доситеј Обрадовић“ Разбој Лијевче. На такмичењу су учествовали ученици из сљедећих школа:

1.ЈУ ОШ ,,Јован Јовановић Змај“ Србац                        – 6 ученика

2.ЈУ ОШ ,,Вук Караџић“ Ситнеши                                 – 3 ученикa

3.ЈУ ОШ ,, Доситеј Обрадовић“ Разбој Лијевче          – 3 ученикa

Такмичење је реализовано у складу са Стручним упутством о организовању  такмичења и смотри ученика основних и средњих школа Републике Српске, школске  2021/22. године  при чему није било жалби на ток и резултате такмичења од стране ученика и наставника.

РАНГ ЛИСТА УЧЕНИКА:

СЕДМИ РАЗРЕД

РангИме и презимеРазредУкупно бодоваНазив школе и мјестоНаставник
1.ТЕОДОРА ПРЕЛИЋVII10  ЈУ ОШ „Јован Јовановић Змај“ СрбацДАЛИБОРКА СТОЈКОВИЋ
2.ДУЊА МАЛБАШИЋVII8ЈУ ОШ „Доситеј Обрадовић“ Разбој Лијевче  МИЛЕ МАЈДАНАЦ
3.ДАРИА  ГРАБИЋVII5  ЈУ ОШ „Јован Јовановић Змај“ СрбацСАША СТОЈКОВИЋ
  4.ЈОВАНА ИВАНОВИЋVII1ЈУ ОШ „Вук Караџић“ СитнешиСАЊА  СЛАДОЈЕВИЋ

ОСМИ  РАЗРЕД

РангИме и презимеРазредУкупно бодоваНазив школе и мјестоНаставник
1.СТЕФАН  МАЛЕТИЋVIII97ЈУ ОШ „Јован Јовановић Змај“ СрбацНЕДИМ ОКИЋ
1.ЛАРА  ОЛЕЊУКVIII3ЈУ ОШ „Јован Јовановић Змај“ СрбацНЕДИМ ОКИЋ
2.ИВАНА СКРОБОЊАVIII1ЈУ ОШ „Доситеј Обрадовић“ Разбој Лијевче  ВЛАДИМИР ЛАЗИЋ
  3.НИКОЛИНА ВУЧЕНОВИЋVIII1ЈУ ОШ „Вук Караџић“ СитнешиСАЊА СЛАДОЈЕВИЋ

ДЕВЕТИ  РАЗРЕД

РангИме и презимеРазредУкупно бодоваНазив школе и мјестоНаставник
1.МАРИЈА РАДОЊИЋIX60ЈУ ОШ „Доситеј Обрадовић“ Разбој Лијевче  МИЛЕ МАЈДАНАЦ
2.ЈОВАНА ЉУБОЈЕВИЋIX  20ЈУ ОШ „Вук Караџић“ СитнешиСАЊА СЛАДОЈЕВИЋ
3.МАРИЈА ГРУМИЋIX2  ЈУ ОШ „Јован Јовановић Змај“ Србац  ДАЛИБОРКА СТОЈКОВИЋ
4ЛАНА  ПЕЈАКОВИЋIX1  ЈУ ОШ „Јован Јовановић Змај“ СрбацДАЛИБОРКА СТОЈКОВИЋ

Комисија за прегледање тестова:

1.Миле Мајданац, наставник математике, предсједник комисије (ЈУ ОШ „Доситеј Обрадовић“ Разбој Лијевче)

2. Сања Сладојевић, наставник математике, члан ( ЈУ ОШ „Вук Караџић“ Ситнеши)

3. Саша Стојковић, наставник математике ,члан ( ЈУ ОШ „Јован Јовановић Змај“ Србац )

4. Далиборка Стојковић, наставник математике ,члан ( ЈУ ОШ „Јован Јовановић Змај“ Србац )

5. Недим Окић, наставник математике ,члан ( ЈУ ОШ „Јован Јовановић Змај“ Србац )

Комисија за шифровање:

1.Миле Мајданац, наставник математике,члан(ЈУ ОШ „Доситеј Обрадовић“ Разбој Лијевче)

2. Сања Сладојевић, наставник математике, члан ( ЈУ ОШ „Вук Караџић“ Ситнеши)

3. Саша Стојковић, наставник математике ,предсједник комисије ( ЈУ ОШ „Јован Јовановић Змај“ Србац )

Комисија за жалбе:

1.Миле Мајданац, наставник математике

2. Сања Сладојевић, наставник математике, предсједник комисије

3. Саша Стојковић, наставник математике, члан

4. Далиборка Стојковић, наставник математике, члан

5. Недим Окић, наставник математике, члан

Дежурство у току тестирања:

Мирела Винчић – представник школе домаћина

 Ученицима  који су учествовали на такмичењу  уручене су  дипломе од стране школе, домаћина  такмичења.

ПРАВОСЛАВНА ВЈЕРОНАУКА – ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ

Општинско такмичење из православне вјеронауке одржано је   5.3.2022. године са почетком у 10 часова у ЈУ ОШ „Јован Јовановић Змај“ Србац.

На такмичењу су учествовали ученици из сљедећих школа:

  1. ЈУ ОШ „Јован Јовановић Змај“  Србац, 2 ученика;
  2. ЈУ ОШ „Вук Караџић“  Ситнеши, 1 ученик;
  3. ЈУ ОШ „Доситеј Обрадовић“  Разбој Лијевче, 1 ученик.

Такмичење је реализовано у складу са Стручним упутством о организовању такмичења и смотри ученика основних и средњих школа Републике Српске  школске 2021/22. године и Општим упутством за такмичење из православне вјеронауке, при чему није било жалби на ток и резултате такмичења од стране ученика и наставника.

Комисија за исправљање тестова утврдила је сљедећу ранг листу:

Редни бројИме и презиме ученикаНазив школе и мјестоНаставник (ментор)Освојени бодови
1.Магдалена ЂукићЈУ ОШ „Вук Караџић“  СитнешиНенад Ђурић 71/100
2.Елена ВуковићЈУ ОШ „Јован Јовановић Змај“ СрбацАлександар Кустурић47/100
3.Андреа ВуковићЈУ ОШ „Доситеј Обрадовић“ РазбојМладен Продановић39/100
4.Марко ПејаковићЈУ ОШ „Јован Јовановић Змај“ СрбацАлександар Кустурић31/100

Комисија за провођење такмичења:

1. Мануела Рађевић-Јокић, директор школе, предсједник комисије

2. Александар Кустурић, вјероучитељ , представник школе домаћина,члан

3. Петко Вуковић, вјероучитељ, представник школе домаћина,члан

4. Ненад Ђурић, вјероучитељ са територије општине Србац,члан

5. Младен Продановић, вјероучитељ са територије општине Србац,члан

Комисија за прегледање тестова:

1. јереј Петко Вуковић, предсједник комисије

2. јереј Ненад Ђурић, члан

3. јереј Младен Продановић, члан

4. јереј Живко Илић, члан

5. јереј Александар  Кустурић, члан

Комисија за шифровање:

1. Мануела Рађевић Јокић

2. Радана Пантелић

Комисија за жалбе:

1. јереј Александар Кустурић

2. јереј Младен Продановић

3. јереј Ненад Ђурић

Дежурство у току тестирања:

Саша Бијељић, наставник информатике, представник школе домаћина

Ученицима су за прва три мјеста и наставнику/ментору за освојено прво мјесто уручене  дипломе од стране школе, домаћина такмичења.

ОСНОВИ ИНФОРМАТИКЕ – ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ

Општинско такмичење из наставног предмета Основи информатике одржано је  5.3.2022. године  са почетком у 10 часова у ЈУ ОШ „Јован Јовановић Змај“ Србац.

На такмичењу су учествовали ученици из сљедећих школа:

  1. ЈУ ОШ „Јован Јовановић Змај“  Србац, 2 ученика ( школа домаћин)
  2. ЈУ ОШ „Доситеј Обрадовић“  Разбој, 1 ученик.

Такмичење је реализовано у складу са Стручним упутством о организовању такмичења и смотри ученика основних и средњих школа Републике Српске, школске 2021/2022. године, при чему није било жалби на ток и резултате такмичења од стране ученика и наставника.

Комисија за исправљање тестова утврдила је сљедећу ранг листу:

Редни бројИме и презиме ученикаНазив школе и мјестоРазредНаставник (ментор)Укупно бодова
 1.Лара ОлењукЈУ ОШ „Јован Јовановић Змај“ Србац  8.  Нада Вукотић35/100
  2.Павле КнежевићЈУ ОШ „Доситеј Обрадовић“ Разбој    8.    Живко Зец25/100
3.Исидора ЂукићЈУ ОШ „Јован Јовановић Змај“ Србац  9.  Саша Бијељић10/100

Комисија за провођење такмичења:

  1. Мануела Рађевић-Јокић, предсједник комисије

2. Радана Пантелић, члан

3. Саша Бијељић, члан

4. Живко Зец, члан

5. Нада Вукотић, члан

Дежурство у току тестирања:

Александар Кустурић, вјероучитељ

Комисија за шифровање: Мануела Рађевић Јокић

Комисија за прегледање тестова:

1. Саша Бијељић, предсједник комисије

2. Живко Зец, члан

3. Нада Вукотић, члан

Комисија за жалбе:

1. Саша Бијељић, предсједник комисије

2. Нада Вукотић, члан

3. Живко Зец, члан

Ученицима су за прва три мјеста и наставнику/ментору за освојено прво мјесто уручене  дипломе од стране школе, домаћина такмичења.

ФИЗИКА – ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ

         Општинско такмичење из физике  за ученике 7, 8. и 9. разреда одржано је 12.03.2022. год. са почетком у 10:00 часова у ЈУ ОШ „Вук Караџић“ Ситнеши.

На такмичењу су учествовали ученици из сљедећих школа:

  1.  ЈУ ОШ „ Вук Караџић“ Ситнеши –  по 1 ученик из сваког разреда;
  1.  ЈУ ОШ „ Јован Јовановић Змај“ Србац  – по 2 ученика из сваког разреда;

      3.      ЈУ ОШ „ Доситеј Обрадовић“ Разбој Лијевче  –  1 ученик 7. разреда;

       Такмичење је реализовано у складу са Стручним упутством o организовању такмичења и смотри ученика основних и средњих школа Републике Српске, 2021/22. и Општим упутством за извођење општинског такмичења из физике, при чему није било жалби на ток и резултате такмичења, од стране ученика и наставника.

РАНГ ЛИСТА УЧЕНИКА 9. РАЗРЕДА

рангИме и презиме ученикаНазив школе и мјестоНаставник / менторУкупно бодова
1.Теа НоваковићЈУ ОШ “Јован Јовановић Змај”Вељко Илибашић2
2.Миња БајагићЈУ ОШ “Јован Јовановић Змај”Вељко Илибашић1
  2.Јована ЉубојевићЈУ ОШ “Вук Караџић”Мирјана Вучић 1

РАНГ ЛИСТА УЧЕНИКА 8. РАЗРЕДА

рангИме и презиме ученикаНазив школе и мјестоНаставник / менторУкупно бодова
1.Стефан МалетићЈУ ОШ “Јован Јовановић Змај”Тања Гудаловић92
2.Теодора СтојићЈУ ОШ “Јован Јовановић Змај”Тања Гудаловић10
3.Анђела НоваковићЈУ ОШ “Вук Караџић”Мирјана Вучић1

РАНГ ЛИСТА УЧЕНИКА 7. РАЗРЕДА

рангИме и презиме ученикаНазив школе и мјестоНаставник / менторУкупно бодова
1.Марија ГашићЈУ ОШ “Јован Јовановић Змај”Тања Гудаловић65
2.Дуња МалбашићЈУ ОШ “Доситеј Обрадовић”Миле Мајданац11
3.Иван ВрсајковићЈУ ОШ “Вук Караџић”Мирјана Вучић7
4.Тијана МандићЈУ ОШ “Јован Јовановић Змај”Тања Гудаловић1

Комисија за прегледање тестова:

1. Миле Мајданац, предсједник комисије

 2. Мирјана Вучић,члан

3. Тања Гудаловић, члан

4. Вељко Илибашић, члан

Комисија за шифровање:

1. Мирјана Вучић, наставник , члан

2. Тања Гудаловић, наставник, ,члан 

Комисија за жалбе:

1. Миле Мајданац, члан

2. Вељко Илибашић, члан

3. Мирјана Вучић, члан

Дежурство у току тестирања:

  1.   Мирјана Балабан,  школски педагог, представник школе домаћина

За освојено прво и  друго  мјесто ученицима су уручене дипломе, као и наставницима менторима првопласираних ученика.

СПОРТСКО ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ

У другом полугодишту школске 2021/2022. године одржано је спортско општинско такмичење из одбојке и фудбала.Такмичење је одржано 11.3.2022.године. На такмичењу су учествовале екипе из школа : ЈУ ОШ ,,Доситеј Обрадовић“ – Разбој Лијевче , ЈУ ОШ ,,Вук Караџић“- Ситнеши и домаћин  ЈУ ОШ ,,Јован Јовановић Змај“ . Резултати такмичења су сљедећи:

Одбојка -дјечаци

  1. мјесто – екипа школе  ЈУ ОШ,,Јован Јовановић Змај“ Србац
  2. мјесто – екипа  школе  ЈУ ОШ ,,Вук Караџић“ Ситнеши

Одбојка – дјевојчице

  1. мјесто – екипа  школе  ЈУ ОШ ,,Вук Караџић“ Ситнеши
  2. мјесто – екипа школе  ЈУ ОШ ,,Јован Јовановић Змај“ Србац

Фудбал- дјечаци

  1. мјесто – екипа школе  ЈУ ОШ ,,Јован Јовановић Змај“ Србац
  2. мјесто – екипа школе  ЈУ ОШ ,,Вук Караџић“ Ситнеши
  3. мјесто – екипа школе  ЈУ ОШ ,,Доситеј Обрадовоћ“ Разбој

СРПСКИ ЈЕЗИК – ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ

Општинско такмичење из српског језика за ученике 7. разреда одржано је у суботу,  19.03.2022. године са почетком у 10:00 часова у ЈУ ОШ „Вук Караџић“ Ситнеши.

На такмичењу су учествовали ученици из сљедећих школа:

1. ЈУ ОШ „ Вук Караџић“ Ситнеши: 1 ученик;

2. ЈУ ОШ „ Јован Јовановић Змај“ Србац: 2 ученика;

3. ЈУ ОШ „ Доситеј Обрадовић“ Разбој Лијевче: 1 ученик;

Такмичење је реализовано у складу са Стручним упутством o организовању такмичења и смотри ученика основних и средњих школа Републике Српске, 2021/22. при чему није било жалби на ток и резултате такмичења, од стране ученика и наставника.

РАНГ ЛИСТА УЧЕНИКА

рангИме и презиме ученикаНазив школе и мјестоНаставник / менторУкупно бодова
1.Марија ГашићЈУ ОШ “Јован Јовановић Змај”, СрбацНада Миловановић85
2.Дуња МалбашићЈУ ОШ “Доситеј Обрадовић”, Разбој ЛијевчеИрена Медаковић-Видовић74
3.Иван ВрсајковићЈУ ОШ “Вук Караџић”, СитнешиЉиљана Бијелоњић72
4.Хелена ГраховацЈУ ОШ “Јован Јовановић Змај”, СрбацДејана Ћирић57

Комисија за прегледање тестова:

1. Нада Миловановић, предсједник комисије

2. Љиљана Бијелоњић, члан

3. Дејана Ћирић, члан

4. Ирена Медаковић- Видовић, члан

Комисија за шифровање:

1. Дејана Ћирић, члан

2. Ирена Медаковић Видовић ,члан

Комисија за жалбе:

1. Нада Миловановић, члан

2. Љиљана Бијелоњић, члан

3. Ирена Медаковић Видовић, члан

Дежурство у току тестирања:

1. Мирјана Балабан – школски педагог- представник школе домаћина

За освојено прво мјесто ученицима су уручене дипломе, као и наставницима менторима ученика.

РЕГИОНАЛНО ТАКМИЧЕЊЕ

МАТЕМАТИКА, 19.3. 2022. године

Регионално такмичење из наставног предмета Математика одржано је у суботу,  19. 3. 2022. године. Домаћин  такмичења  је била ЈУ ОШ ,,Бранко  Ћопић” Приједор.Такмичењу се одазвало 16 ученика.

Комисија за исправљање тестова утврдила је сљедећу ранг листу:

Регија:Приједор
Школа домаћин:ЈУ ОШ „Бранко Ћопић“ Приједор
РангИме и презиме ученикаНазив школеНаставник – менторМјестоУкупно
1.Стефан МалетићЈУ ОШ “Јован Јовановић Змај”Недим ОкићСрбац55
2.Сара ДеспотЈУ ОШ „Десанка Максимовић” Кесић ЉиљанаПриједор28
3.Никола МанојловићЈУ ОШ “Петар Кочић”Маја ЧавићНова Топола24
4.Давид ГамберЈУ ОШ “Никола Тесла”Бранкица ЈокићПрњавор22
5.Павле ЦвијановићЈУ ОШ “Десанка Максимовић”Бранка ГрмушаТрн20
6.Чулина ВладанаЈУ ОШ “Бранко  Ћопић” Дошеновић ДараПриједор16
7.Драгана ТурјачанинЈУ ОШ “Петар Кочић”Маја ЧавићНова Топола14
8.Милана СладојевићЈУ ОШ “Младен Стојановић”Данка РакићГорњи Подградци12
9.Лука МирнићЈУ ОШ “Васа Чубриловић”Љубиша ЂурићГрадишка10
9.Теодора ТрифковићЈУ ОШ “Младен Стојановић”Гордана ЈунгићЛакташи10
9.Милица БогдановићЈУ ОШ “Бранко Ћопић”Ранка БабићКрупа на Уни10
10.Теодора ШиљеговићЈУ ОШ „Десанка Максимовић” Кесић ЉиљанаПриједор6
10.Марија СвиларЈУ ОШ “Вук. С. Караџић”Драгана КлинцовКозарска Дубица6
10.Драгић ЈованаЈУ ОШ “Бранко Радичевић” Криваја МиленаПретрово6
10.Марко ЈуришићЈУ ОШ “Доситеј Обрадовић” Данијела ПилиповићПриједор6
11.Ања ПоповићЈУ ОШ “Десанка Максимовић”Бранка ГрмушаТрн2

Такмичење је реализовано у складу са Стручним упутством о организовању такмичења и смотри ученика основних и средњих школа Републике Српске, школске 2021/2022. године и Упутством за извођење регионалног такмичења из Математике (основна школа) при чему није било жалби на ток и резултате такмичења од стране ученика и ментора.

Комисија за преглед радова :                                                              

1.Миленко Мудринић

2.Микановић Ружица  

3.Синиша Вујичић         

4.Фуад Дробић               

5. Кевић Гордана

ФИЗИКА, 2. 4. 2022. године

Регионално такмичење из наставног предмета физика одржано је у суботу, 2.4. 2022. године. Школа домаћин  такмичења за регију Приједор је ЈУ ОШ “Вук Караџић” Омарска. На регионалном такмичењу из наставног предмета физика имали смо два представника наше школе: седми разред Марија Гашић и осми разред Стефан Малетић.

Комисија за исправљање тестова утврдила је сљедећу ранг листу:

7.РАЗРЕД

Регија:Приједор
Школа домаћин:ЈУ ОШ “Вук Караџић” Омарска
РангИме и презиме ученикаНазив школеНаставник – менторУкупно бодова
1.
Ђукић, Елена 
ЈУ ОШ “Десанка Максимовић”, ПриједорРадан Панић62
2.Стојановић, Јован ЈУ ОШ “Бранко Ћопић”, ПриједорМирјана Радаковић58
3.Радић, КристинаЈУ ОШ “Јован Дучић”, ЛамовитаБојан Алексић53
4.Савић, Марио ЈУ ОШ “Бранко Ћопић”, ПрњаворДрагана Малешевић48
5.Југовић, Дарјан  ЈУ ОШ “Милош Црњански”, ПоточаниДрагана Спасојевић44
6.Рељић, КонстантинЈУ ОШ “Петар Мећава”, КостајницаДрагана Кукић40
7.Гашић, Марија ЈУ ОШ “Јован Јовановић Змај”, СрбацТања Гудаловић39
8.Кнежевић, ТијанаЈУ ОШ “Десанка Максимовић”, ПриједорРадан Панић35
9.Шикман, Филип ЈУ ОШ “Доситеј Обрадовић”, ПриједорЈелена Прпош29
10.Вармаз, Сумеја ЈУ ОШ “Бранко Радичевић”, ПеторвоМилан Саџак28
11.Малић, Ана  ЈУ ОШ “Вук Караџић”, ОмарскаДијана Росић22
12.Гаргуљински, НаталијаЈУ ОШ “Милош Црњански”, ПоточаниДрагана Спасојевић19
13.Лабус, Вања  ЈУ ОШ “Петар Мећава”, КостајницаДрагана Кукић11
Комисија за седми разред:
1. Баштинац, ВеснаЈУ ОШ “Младен Стојановић”, ЛакташиЧлан
2. Видовић, Богданка  ЈУ ОШ “Свети Сава”, Нови ГрадЧлан
3. Обрадовић, ДалиборЈУ ОШ “Десанка Максимовић”, ТрнПредсједник комисије
4. Јеж, БранкаЈУ ОШ “Петар Кочић”, ПриједорЧлан
5. Гргић, ЉиљанаЈУ ОШ “Петар Кочић”, Нова ТополаЧлан

8.РАЗРЕД

Регија:Приједор
Школа домаћин:ЈУ ОШ “Вук Караџић” Омарска
РангИме и презиме ученикаНазив школеНаставник – менторУкупно бодова
1.Малетић, Стефан  ЈУ ОШ “Јован Јовановић Змај “, СрбацТања Гудаловић66
2.Прелић, МилошЈУ ОШ „Бранко Ћопић“, Прњавор          Драгана Малешевић62
3.Бојановић, ДавидЈУ ОШ „Бранко Ћопић“, Прњавор          Драгана Малешевић61
4.Сарафијановић, СлавишаЈу ОШ „Десанка Максимовић“, Трн       Далибор Обрадовић51
5.Деспот, СараЈУ ОШ „Деснака Максимовић“, Приједор        Радан Панић50,5
6.Турјачанин, ДраганаЈУ ОШ „Петар Кочић“, Нова Топола        Љиљана Гргић53
7.Чавић, МаријаЈУ ОШ „Петар Кочић“, Приједор        Бранка Јеж48
8.Михаљчић, РанкоЈУ ОШ „Вук С. Караџић, Турјак  Тамара Гвозден37,5
9.Поповић, АњаЈу ОШ „Десанка Максимовић“, Трн       Далибор Обрадовић32,5
10.Савић, АндрејЈУ ОШ „Холандија“, Слатина          Драгана Смиљанић27
11.Вуковић, МатејЈУ ОШ „Свети Сава“ Нови Град     Богданка Видовић26
12.Тејић, Миа   ЈУ ОШ „Бранко Ћопић“, Приједор          Весна Коврлија24
Комисија за осми разред:
1. Саџак, МиланЈУ ОШ “Бранко Радичевић”, ПетровоЧлан
2. Алексић, БојанЈУ ОШ “Јован Дучић”, ЛамовитаЧлан
3. Панић, РаданЈУ ОШ “Десанка Максимовић”, ПриједорЧлан
4. Вукичевић, СвјетланаЈУ ОШ “Васа Чубриловић”, ГрадишкаПредсједник комисије
5. Чађо, ПредрагЈУ ОШ “Младен Стојановић”, ГрадишкаЧлан

Такмичење је реализовано у складу са Стручним упутством о организовању такмичења и смотри ученика основних и средњих школа Републике Српске, школске 2021/2022. године и Упутством за извођење регионалног такмичења из Физике(основна школа) при чему није било жалби на ток и резултате такмичења од стране ученика и ментора.

Ученицима су за прва три мјеста и наставнику/ментору за освојено прво мјесто уручене  дипломе од стране школе, домаћина такмичења.

ДЕМОКРАТИЈА И ЉУДСКА ПРАВА – ПРОЈЕКАТ “ЈА, ГРАЂАНИН”

Регионално такмичење основних и средњих школа из Демократије и људских права – пројект “Ја, грађанин“ одржано је 14. априла  2022. године  у Приједору.

Пројекат екипе наше школе,  на тему Употреба алкохола код малољетникаизабран је као најуспјешнији  регионални пројекат  у конкуренцији основних школа. Такмичење је реализовано online, а ментор је била Нада Миловановић, професорка српског језика и наставница демократије и људских права.

Екипу школе од седмог до деветог разреда су чинили ученици: Николина Милијашевић, Теа Новаковић, Миња Бајагић, Лана Пејаковић, Дајана Николић, Марија Гашић, Филип Гужвић и Стефан Татић.

Овим резултатом су  наши основци обезбиједили  учешће на Финалној смотри пројекта „Ја, грађанин“ у Сарајеву.

РЕГИОНАЛНО ТАКМИЧЕЊЕ “ДЈЕЦА У САОБРАЋАЈУ 2022”

Укупно 500 ученика из 125 основних школа широм Републике Српске  у суботу, 30. априла 2022. године је показало завидно знање из области саобраћаја и вјештине у вожњи бициклом на регионалном Саобраћајно-образовном такмичењу ученика основних школа РС под називом „Дјеца у саобраћају 2022“, а најбољи су обезбиједили учешће на финалном такмичењу у Источном Сарајеву.

Регионално такмичење одржано је у 12 градова и општина Српске – у Градишци, Дервенти, Козарској Дубици, Добоју, Источном Новом Сарајеву, Братунцу, Мркоњић Граду, Теслићу, Требињу, Рогатици, Бијељини и Бањој Луци.

           Најбољи ученици и школске екипе са регионалног такмичења одмјериће знање и вјештине у финалу републичког такмичења „Дјеца у саобраћају 2022“, које ће се одржати 27. маја ове године у Источном Сарајеву.

Планом образовних и превентивних активности Ауто-мото савеза Републике Српске (АМС РС) и Календаром такмичења Републичког педагошког завода (РПЗ) за школску 2021/2022. годину предвиђено је спровођење Саобраћајно-образовног такмичења ученика основних школа РС под називом „Дјеца у саобраћају 2022“.

Такмичење се проводи у складу са Правилником саобраћајно-образовног такмичења ученика основних школа РС „Дјеца у саобраћају“. Такмичарски дио проводи се у двије дисциплине – познавање правила безбједног понашања у саобраћају (теоријски дио) и вожња на полигону спретности (практични дио).

Домаћини овогодишњег регионалног такмичења за нашу регију је АМД „Градишка“ Градишка.

Нашу школу представљали су Никола Зец, Страхиња Видивић, Јана Јакшић и Анастасија Жујић (прва екипа) и Дајана и Давид Михајловић, Марија Шарић, Његош Кљајић и Бојан Ђурић (друга екипа) под менторством наставника Миодрага Поњавушић.

Прва екипа заузела је 4. мјесто на регионалном такмичењу, а друга екипа заузела је 7. мјесто од укупно 11 екипа које су учествовале на такмичењу.

Друга екипа заузела је 7. мјесто на регионалном такмичењу у сљедећем саставу: Дајана и Давид Михајловић, Марија Шарић и Његош Кљајић.

Страхиња Видовић освојио је 3.мјесто у конкуренцији дјечака, појединачно.

Није било жалби на ток и резултате такмичења од стране ученика и ментора.

https://photos.app.goo.gl/7fZkQs1CrUaAMK3k7

РЕГИОНАЛНО ТАКМИЧЕЊЕ – СРПСКИ ЈЕЗИК

 Регионално такмичење из наставног предмета Српски језик за ученике 7. разреда, одржано је 30. 4. 2022. године.

Школа домаћин  такмичења за регију Приједор је ЈУ ОШ “Доситеј Обрадовић” Приједор. На регионалном такмичењу из наставног предмета Српски језик имали смо једног  такмичара представника наше школе Марију Гашић.

Комисија за исправљање тестова утврдила је сљедећу ранг листу:

Регија:Приједор
Школа домаћин:ЈУ ОШ “Доситеј Обрадовић” Приједор
РангИме и презиме  Назив школе  МјестоНаставникУкупно бодова
1.Данило ДрагојевићЈУ ОШ “Холандија”СлатинаТања Бајић91
1.Амна АраповићЈУ ОШ “Свети Сава”Нови ГрадТатјана Павковић91
2.Марио СавићЈУ ОШ “Бранко Ћопић”ПрњаворЉиљана Репић89
2.Новица КауринЈУ ОШ “Петар Кочић”Нова ТополаЗорица Илић89
3.Марија ГашићЈУ ОШ “Ј. Ј. Змај”СрбацНада Миловановић88
4.Маја МалићЈУ ОШ “Бранко Ћопић”ПрњаворЉиљана Репић87
5.Душан ГрујичићЈУ ОШ “Десанка Максимовић”Оштра ЛукаВеселка Миљевић86
6.Надина АраповићЈУ ОШ “Свети Сава”Нови ГрадТатјана Павковић85
7.Дајана ЗорићЈУ ОШ “Милош Црњански”ПоточаниЈелена Јовчић83
8.Вук МарјановићЈУ ОШ “Г. А. Папандреу”АлександровацСлободанка Маринковић81
9.Валентина ШкрбићЈУ ОШ “Петар Кочић”Нова ТополаЗорица Илић79
10.Ђорђе БуцалоЈУ ОШ “Петар Кочић”ПриједорТатјана Нот78
11.Аријана КосићЈУ ОШ “Десанка Максимовић”ТрнБојана Ђурашиновић77
12.Јелена БоканЈУ ОШ “Бранко Радичевић”ПетровоДаница Ступар72
13.Татјана РадановићЈУ ОШ “Петар Мећава”КостајницаСлавица Грубљешић60
14.Вања НинићЈУ ОШ “В. С. Караџић”Козарска ДубицаКаменка Рељановић56
Комисија бр. 1: 
1. Зорица Илић 
2. Даница Ступар
3. Веселка Миљевић
Комисија бр. 2:
1. Нада Миловановић
2. Бојана Ђурашиновић
3. Јелена Јовчић
 

Такмичење је реализовано у складу са Стручним упутством о организовању такмичења и смотри ученика основних и средњих школа Републике Српске, школске 2021/2022. године и Упутством за извођење регионалног такмичења из Српског језика(основна школа) при чему није било жалби на ток и резултате такмичења од стране ученика и ментора.

Ученицима су за прва три мјеста и наставнику/ментору за освојена прва три мјеста уручене  дипломе од стране школе, домаћина такмичења.

РЕПУБЛИЧКО ТАКМИЧЕЊЕ

29. РЕПУБЛИЧКО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ МАТЕМАТИКЕ

Републичко такмичење из наставног предмета Математика одржано је у суботу,  9. 4. 2022. године за ученике 8. и 9. разреда. Ученици који су били  први на регионалном такмичењу из математике обезбједили су директно учешће на Републичком такмичењу и ученици  које је на основу резултата на регионалном такмичењу позвао Републички педагошки завод. Стефан Малетић, ученик 8.разреда је представљао нашу школу, као побједник регионалног такмичења.

Школа домаћин  такмичења  ЈУ ОШ ,,Бранко  Ћопић”, Бања Лука.

Комисија за исправљање тестова утврдила је сљедећу ранг листу:

29. РЕПУБЛИЧКО ТАКМИЧЕЊЕ УЧЕНИКА ОСНОВНИХ ШКОЛАРЕПУБЛИКА СРПСКА                                                
Школа домаћин: ОПШТИНА / ГРАДЈУ ОШ “Бранко Ћопић”                                                                           Бања Лука                  
РангИме и презиме ученикаНазив школеНаставник – менторМјестоУкупно
1Вук ЈанковићЈУ ОШ “Вук Караџић”Слађана КараџићТребиње95
2Филип МилекићЈУ ОШ “Бранко Радичевић”Александра НовићБања Лука84
3Анђела ВуковићЈУ ОШ “Доњи Жабар”Сергеј ПавловићДоњи Жабар68
4Стефан МалетићЈУ ОШ “Јован Јовановић Змај”Недим ОкићСрбац67
5Смиљана АтлагићЈУ ОШ “Иван Горан Ковачић”Гордана БукараБања Лука57
6Павле ВујасиновићЈУ ОШ “Бранко Радичевић”Александра НовићБања Лука55
7Душан ПетровићЈУ ОШ “Бранко Ћопић”Драгана Татић МалетићБања Лука52
8Јована БераЈУ ОШ “Георги Стојков Раковски”Милана ПопрженБања Лука43
9Реља ТубићЈУ ОШ “Бранко Ћопић”Драгана Татић МалетићБања Лука42
10Јованa ШурбатЈУ ОШ “Свети Сава”Драгана ВишковићБијељина40
11Небојша ЛамешићЈУ ОШ “Бранко Радичевић”Данијела СантрачБања Лука39
12Ирена СпасојевићЈУ ОШ  “Свети Сава“Миладин МиличићЗворник37
13Зорана ВукадиновићЈУ ОШ “Свети Сава”Милица МарићФоча35
13Милан ЂајићЈУ ОШ “Петар П. Његош”Дајана ЈојићБања Лука35
13Игор ИконићЈУ ОШ “Свети Сава”Драгомир ПланојевићРогатица35
14Јован КременовићЈУ ОШ “Милош Црњански”Гордана МајкићБања Лука34
15Дејан БољановићЈУ ОШ “Свети Сава”Љиљана ЗиројевићГацко27
16Зара НедићЈУ ОШ “Јован Цвијић”Љиљана ЗрнићБања Лука21
17Данијел ЈакшетићЈУ ОШ “Вук Караџић”Иван МилановићВласеница20
18Амила ХрустановићЈУ ОШ “Десанка Максимовић”Авдија ХрустановићЧелопек19
19Петар НастићЈУ ОШ “Ристо Пророковић”Драгана ИвковићНевесиње17
20Наташа МатићЈУ ОШ “Вук Караџић”Сњежана ВидовићБања Лука14
21Стефан ПекићЈУ ОШ “Мокро”Гордана МилетићМокро5
21Сара КопреновићЈУ ОШ “Милош Дујић”Љепосава МудровчићЧелинац5
22Ивана БокићЈУ ОШ “Свети Василије Острошки и Тврдошки”Јелена ЋузуланТребиње2

Такмичење је реализовано у складу са Стручним упутством о организовању такмичења и смотри ученика основних и средњих школа Републике Српске, школске 2021/2022. године и Упутством за извођење републичког такмичења из Математике (основна школа) при чему није било жалби на ток и резултате такмичења од стране ученика и ментора.

Комисија за преглед радова:1. Весна Ковачевић
 2. Миленко Мудринић
 3. Мирјана Бабић
 4. Слађенка Вујиновић
 5. Наташа Савковић

РЕПУБЛИЧКО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ ФИЗИКЕ

ИЗВЈЕШТАЈ О ПРОВЕДЕНОМ  РЕПУБЛИЧКОМ ТАКМИЧЕЊУ

ИЗ НАСТАВНОГ ПРЕДМЕТА ФИЗИКА

Републичко такмичење из наставног предмета Физика одржано је у суботу, 14. 5. 2022. године за ученике 8. и 9. разреда. Стефан Малетић, ученик 8.разреда  представљао је нашу школу.

Школа домаћин  такмичења  ЈУ ОШ ,,Иван Горан Ковачић“, Бања Лука.

Комисија за исправљање тестова утврдила је сљедећу ранг листу:

 РЕПУБЛИЧКО ТАКМИЧЕЊЕРЕПУБЛИКА СРПСКА                                                
Школа домаћин: ОПШТИНА / ГРАДЈУ ОШ “Иван Горан Ковачић” Бања Лука
РангИме и презиме ученикаНазив школе и мјестоНаставник – менторУкупно
1.Вук ЈанковићЈУ ОШ „Вук Караџић“
Требиње
Доброслав Слијепчевић99,0
2.Анђела ВуковићЈУ ОШ „Доњи Жабар“
Доњи Жабар
Жељана Жаркић56,5
3Реља ТубићЈУ ОШ „Бранко Ћопић“
Бања Лука
Дијана Ловшин48,5
4Стефан МалетићЈУ ОШ „Јован Јовановић Змај“ 
Србац
Тања Гудаловић47,0
5Јована ШурбатЈУ ОШ „Свети Сава“
Бијељина
Сања Милановић45,0
6Милан ЂајићЈУ ОШ „Петар Петровић Његош“
Бања Лука
Давор Топаловић43,5
7Марија ЈовићЈУ ОШ „Иван Горан Ковачић“ 
Бања Лука
Дражена Шкарић38,5
8Давид БојановићЈУ ОШ „Бранко Ћопић“
Прњавор
Драгана Малешевић34,5
9Милош ПрелићЈУ ОШ „Бранко Ћопић“
Прњавор
Драгана Малешевић34,0
10Миљана НоваковићЈУ ОШ „Сутјеска“
Модрича
Мирко Челиковић25,5
11Владана ШкипинаЈУ ОШ „Доситеј Обрадовић“
Бања Лука
Мирела Рајић24,5
12Амила ХрустановићЈУ ОШ „Десанка Максимовић“
Челопек
Мерсудин Смајловић22,5
13Игор ВасићЈУ ОШ „Кнез Иво од Семберије“ 
Бијељина
Огњен Обућина21,0
14Анастасија ВуковићЈУ ОШ „Свети Сава“
Бања Лука
Рајко Илић20,5
14Данијел ЈакшетићЈУ ОШ „Вук Караџић“ 
Власеница
Душан Карањанц20,5
14Алекса ПротићЈУ ОШ „Петар Петровић Његош“
Бања Лука
Давор Топаловић20,5
15Ђорђе ГускићЈУ ОШ „Иван Горан Ковачић“
Бања Лука
Дражена Шкарић20,0
16Јован КременовићЈУ ОШ „Милош Црњански“
Бања Лука
Душица Николић16,5
17Саша ТрипићЈУ ОШ „Свети Сава“
Модрича
Данијела Старчевић15,5
18Игор ИконићЈУ ОШ „Свети Сава“
Рогатица
Миле Вуковић14,5

Такмичење је реализовано у складу са Стручним упутством о организовању такмичења и смотри ученика основних и средњих школа Републике Српске, школске 2021/2022. године и Упутством за извођење републичког такмичења из Физике (основна школа) при чему није било жалби на ток и резултате такмичења од стране ученика и ментора.

Комисија за преглед радова        Станка Станковић – предсједник
2. Далибор Обрадовић – члан                            
3. Младен Марковић – члан
4. Огњен Обућина – члан

РЕЗУЛТАТИ ШКОЛСКОГ И ОПШТИНСКОГ ТАКМИЧЕЊА ЗА ШКОЛСКУ 2020/21. ГОДИНУ:

Школско такмичење:  

МАТЕМАТИКА  10.2.2021. године

7. разред

1. Малетић Стефан

2. Милијашевић Николина

3. Олењук Лара

4.Ковачевић Кристина

5.Шарић Маја

6.Илић Јована

7. Милановић Ђорђе

8. Чичић Сара

9. Божић Лара

Комисија: Саша Стојковић, Лазић Анкица, Окић Недим

8. разред

1. Рацковић Сара

2. Вученовић Немања

Комисија: Саша Стојковић, Лазић Анкица, Окић Недим

9. разред

1.Шњегота Хелена

2. Ћосић Марко

3. Савић Маја

Комисија: Саша Стојковић, Лазић Анкица, Окић Недим

ФИЗИКА,  18.2.2021. ГОДИНЕ

7. разред

1. Малетић Стефан

2. Олењук Лара

3. Њежић Бојана

4. Ђуричић Милица

5. Стојић Теодора

6. Чичић Сара

Комисија: Вукашиновић Савка, Деспотовић Тања, Селимановић Селведин

8.разред

1. Вученовић Немања

2. Миљевић Огњен

3. Ђурђевић Миља

4.Илибашић Сара

5. Миљевић Саша

6. Грабовац Јана

7. Ђукић Исидора

Комисија: Вукашиновић Савка, Деспотовић Тања, Селимановић Селведин

9. разред

1. Микић Соња

2. Лукић Анђела

3. Марковић Матео

4. Алексић Аница

5. Топић Теодора

6. Пантелић Алекса

7. Угрен Ђорђе

Комисија: Вукашиновић Савка, Деспотовић Тања, Селимановић Селведин

фото

ОСНОВИ ИНФОРМАТИКЕ  11.2.2021. ГОДИНЕ

9. разред

1. Поповић Константин

2. Новаковић Никола

3. Малешевић Марко

4. Савановић Марко

5. Пантелић Алекса

Комисија: Стојковић Саша, Окић Недим, Бијељић Саша

ПРАВОСЛАВНА ВЈЕРОНАУКА 19.2.2021. ГОДИНЕ

6. разред

1. Прелић Теодора

2. Јовић Страхиња

3. Њежић Анђела

4.Дабић Мирко

5. Савић Ања

6.Анчић Лена

7. Бабић Ања

Комисија: Кустурић Александар, Вуковић Петко, Илић Живко

СРПСКИ ЈЕЗИК, 26.2.2021. ГОДИНЕ

Дана, 26.2. 2021. године, у 13 часова одржано је такмичење из наставниг предмета Српски језик. На такмичење се одазвало 7 ученика седмог разреда.

Тестатор:  Радана Пантелић, помоћник директора

VII разред

Ранг листаИме и презимеОсвојени бодови
1.Николина Милијашевић92
2.Стефан Малетић79
3.Теодора Стојић77
4.  Лара Олењук70
5.Јована Илић56
6.Сара Чичић47
7.Кристина Ковачевић33

На општинско такмичење су се пласирали Николина Милијашевић и Стефан Малетић.

КОМИСИЈА:

Нада Миловановић, проф. српског језика

Санела Ожег, проф. српског језика

Михаела Девић, проф. српског и руског језика

ДЕМОКРАТИЈА И ЉУДСКА ПРАВА, 05.03.2021. ГОДИНЕ

Школско такмичење из демократије и људских права, односно Пројекта грађанин, одржано је 05.03.2019. године у тринаест часова у, за то одређеној, просторији Централне школе уз поштовање свих хигијенско-епидемиолошких мјера. Екипе су припремали наставници демократије и људских права Нада Миловановић, Санела Видовић и Ненад Шарић.  Комисија су чинили:

Санела Видовић, проф. географије и наставница демократије и људских права

Нада Миловановић, проф. српског језика и наставница демократије и људских права

Саша Стојковић, професор математике

Такмичење  је протекло у реду, а резултати су сљедећи:

Резултати:

ПласманЕКИПАПРОБЛЕММЈЕРА ЈАВНЕ ПОЛИТИКЕБОДОВИ
1.VI 1Пси луталицеИзградња азила за псе луталице698
2.VI 3  Недостатак стаза за скејт, роле и бициклеИзградња стаза за скејт, роле и бицикле620
3.VI²Недостатак бициклистичке стазеПроширивање и изградња бициклистичке стазе код игралишта Фудбалског клуба «Слога»597
4.ПОШ НожичкоУгрожена сигурност ученика испред школског двориштаИзградња пјешачке стазе520
4.ПОШ КобашНедостатак садржаја за младе у насељу КобашИзградња игралишта за младе520

фото

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ

ПРАВОСЛАВНА ВЈЕРОНАУКА

Србац, 27.фебруар 2021. године

РангИме и презимеРазредНазив школеВјероучитељБодови
1.Иван Врсајковић6.ЈУ ОШ “ВУК КАРАЏИЋ” СИТНЕШИЈереј Ненад Ђурић66/100
2.Вања Вукић6.ЈУ ОШ “ДОСИТЕЈ ОБРАДОВИЋ” РАЗБОЈЈереј Мaрио Топаловић63/100
3.Теодора Прелић6.ЈУ ОШ “ЈОВАН ЈОВАНОВИЋ ЗМАЈ” СРБАЦЈереј Петко Вуковић52/100
4.Страхиња Јовић6.ЈУ ОШ “ЈОВАН ЈОВАНОВИЋ ЗМАЈ” СРБАЦЈереј Петко Вуковић38/100

КОМИСИЈА:

Петко Вуковић, Ненад Ђурић и Александар Кустурић

ОСНОВИ ИНФОРМАТИКЕ

Србац, 27.фебруар 2021. године

РангИме и презимеРазредНазив школеНаставникБодови
1.Никола Новаковић9.ЈУ ОШ “ЈОВАН ЈОВАНОВИЋ ЗМАЈ” СРБАЦСаша Бијељић60/100
2.Никола Станишљевић9.ЈУ ОШ “ДОСИТЕЈ ОБРАДОВИЋ” РАЗБОЈЖивко Зец35/100
3.Константин Поповић9.ЈУ ОШ “ЈОВАН ЈОВАНОВИЋ ЗМАЈ” СРБАЦСаша Бијељић25/100
4.Стефан Глигорић9.ЈУ ОШ “ВУК КАРАЏИЋ” СИТНЕШИЖивко Зец20/100

КОМИСИЈА:

Саша Бијељић, Живко Зец и Нада Вукотић

фото

ФИЗИКА

Општинско такмичење из наставног предмета Физика одржано је онлајн, дана, 6.3. 2021.године, са почетком у 10 часова за ученике 7 , 8. и 9. разреда.

На такмичењу су учествовали ученици из сљедећих школа:

  1. ЈУ ОШ „Јован Јовановић Змај“Србац, пет ученика;
  2.  ЈУ ОШ „Вук Караџић“Ситнеши, три ученика -школа домаћин
  3. ЈУ ОШ „Доситеј Обрадовић“ Разбој Лијевче, два ученика.

Такмичење је реализовано у складу са Стручним упутством о организовању такмичења и смотри ученика основних и средњих школа Републике Српске, школске 2020/2021. године и Упутством за извођење општинског такмичења из Физике у условима епидемијских мјера, при чему није било жалби на ток и резултате такмичења од стране ученика и ментора.

Комисија за исправљање тестова утврдила је сљедећу ранг листу:

7. разред

Редни бројИме и презиме ученикаОсновна школа и мјестонаставникБрој бодова
 1.Стефан МалетићЈУ ОШ „Јован Јовановић Змај“ СрбацТања Деспотовић73/100
 2.Лара Олењук„ЈУ ОШ „Јован Јовановић Змај“ СрбацТања Деспотовић45/100
 3.Никола МаксимовићЈУ ОШ „Доситеј Обрадовић“ Разбој Лијевче  Миле Мајданац31/100
 4.Анђела НоваковићЈУ ОШ „Вук Караџић“ СитнешиМирјана Вучић3/100

8. разред

Редни бројИме и презиме ученикаОсновна школа и мјестонаставникБрој бодова
 1.Немања Вученовић„ЈУ ОШ „Јован Јовановић Змај“ СрбацСавка Вукашиновић27/100
 2.Огњен Миљевић„ЈУ ОШ „Јован Јовановић Змај“ СрбацСавка Вукашиновић16/100
 3.Андреја КасагићЈУ ОШ „Доситеј Обрадовић“ Разбој ЛијевчеСавка Вукашиновић9/100
 4.Јована ЉубојевићЈУ ОШ „Вук Караџић“ СитнешиМирјана Вучић8/100

 9. разред

Редни бројИме и презиме ученикаОсновна школа и мјестонаставникБрој бодова
1.Соња Микић„ЈУ ОШ „Јован Јовановић Змај“ СрбацТања Деспотовић6/100
2.Александра ЧекићЈУ ОШ „Вук Караџић“ СитнешиМирјана Вучић1/100

Комисија за прегледање тестова:

1. Тања Деспотовић, наставник физике, предсједник комисије

2. Савка Вукашиновић, наставник физике, члан

3. Мирјана Вучић, наставник физике, члан

Ученицима су за прва три мјеста и наставнику/ментору за освојено прво мјесто уручене  дипломе од стране школе, домаћина такмичења.

фото

МАТЕМАТИКА

Општинско такмичење из наставног предмета Математике одржано је онлајн дана, 13.3. 2021.године, са почетком у 10 часова за ученике 7,  8. и 9. разреда.

На такмичењу су учествовали ученици из сљедећих школа:

  1. ЈУ ОШ „Јован Јовановић Змај“Србац, 6 ученика; –
  2.  ЈУ ОШ „Вук Караџић“Ситнеши, 3 ученикa;
  3. ЈУ ОШ „Доситеј Обрадовић“ Разбој Лијевче, 3 ученика

ЈУ ОШ „Доситеј Обрадовић“ Разбој Лијевчеје била школа домаћин.

Такмичење је реализовано у складу са Стручним упутством о организовању такмичења и смотри ученика основних и средњих школа Републике Српске, школске 2020/2021. године и Упутством за провођење општинског такмичења из математике ученика основних школа у Републици Српској за школску 2020/21. годину, при чему није било жалби на ток и резултате такмичења од стране ученика и ментора.

Комисија за исправљање тестова утврдила је сљедећу ранг листу:

7. разред

Редни бројИме и презиме ученикаОсновна школа и мјестонаставникБрој бодова
 1.Павле Кнежевић ЈУ ОШ „Доситеј Обрадовић“ Разбој ЛијевчеВладимир Лазић14/100
 2.Стефан МалетићЈУ ОШ „Јован Јовановић Змај“ СрбацНедимОкић10/100
 3.Николина ВученовићЈУ ОШ „Вук Караџић“ Ситнеши  Маријана Голубовић9.5/100
 4.Николина Милијашевић„ЈУ ОШ „Јован Јовановић Змај“ СрбацНедим Окић4/100

8. разред

Редни бројИме и презиме ученикаОсновна школа и мјестонаставникБрој бодова
 1.Марија Радоњић  ЈУ ОШ „Доситеј Обрадовић“ Разбој ЛијевчеМиле Мајданац46/100
 2.Немања ВученовићЈУ ОШ „Јован Јовановић Змај“ СрбацАнкица Лазић17/100
 3.Сара РацковићЈУ ОШ „Јован Јовановић Змај“ СрбацАнкица Лазић17/100
 4.Јована ЉубојевићЈУ ОШ „Вук Караџић“ СитнешиМаријана Голубовић8/100

 9. разред

Редни бројИме и презиме ученикаОсновна школа и мјестонаставникБрој бодова
1.Никола СтанишљевићЈУ ОШ „Доситеј Обрадовић“ Разбој ЛијевчеМиле Мајданац20/100
2.Александра ЧекићЈУ ОШ „Вук Караџић“ СитнешиМаријана Голубовић15/100
3.Хелена ШњеготаЈУ ОШ „Јован Јовановић Змај“ СрбацСаша Стојковић13/100
4.Марко ЋосићЈУ ОШ „Јован Јовановић Змај“ СрбацНедимОкић5/100

Комисија за прегледање тестова:

  1. Миле Мајданац, наставник математике, предсједник комисије

2. Саша Стојковић,наставник математике, члан

3. Маријана Голубовић, наставник математике, члан

фото

СРПСКИ ЈЕЗИК

Општинско такмичење из наставног предмета Српски језик одржано је онлајн дана, 20.3. 2021.године, са почетком у 10 часова за ученике 7. разреда.

На такмичењу су учествовали ученици из сљедећих школа:

  1. ЈУ ОШ „Јован Јовановић Змај“Србац, 2  ученика;
  2.  ЈУ ОШ „Вук Караџић“Ситнеши, 1 ученик;
  3. ЈУ ОШ „Доситеј Обрадовић“ Разбој Лијевче, 1 ученик.

Такмичење је реализовано у складу са Стручним упутством о организовању такмичења и смотри ученика основних и средњих школа Републике Српске, школске 2020/2021. године и Упутством за извођење такмичења из српског језика за ученике основних и средњих школа, при чему није било жалби на ток и резултате такмичења од стране ученика и ментора.

Школа домаћин такмичења   ЈУ ОШ „Доситеј Обрадовић“ Разбој Лијевче.

Комисија за исправљање тестова утврдила је сљедећу ранг листу:

7. разред

Редни бројИме и презиме ученикаОсновна школа и мјестонаставникБрој бодова
 1.Николина МилијашевићЈУ ОШ „Јован Јовановић Змај“ СрбацНада Миловановић85/100
 2.Стефан Малетић„ЈУ ОШ „Јован Јовановић Змај“ СрбацНада Миловановић75/100
 3.Андреа ЛоповацЈУ ОШ „Доситеј Обрадовић“ Разбој Лијевче  Ирена Медаковић-Видовић67/100
 4.Николина ВученовићЈУ ОШ „Вук Караџић“ СитнешиЉиљана Бијелоњић48.5/100

Комисија за прегледање тестова:

1.Ирена Медаковић-Видовић, наставник српског језика, предсједник комисије;

2. Нада Миловановић, наставник српског језика, члан;

3. Љиљана Бијелоњић, наставник српског језика, члан.

Комисија за жалбе:

1.Ирена Медаковић-Видовић, наставник српског језика, предсједник комисије;

2. Нада Миловановић, наставник српског језика, члан;

3. Љиљана Бијелоњић, наставник српског језика, члан.

Ученицима су за прва три мјеста и наставнику/ментору за освојено прво мјесто уручене  дипломе од стране школе, домаћина такмичења.

РЕГИОНАЛНО ТАКМИЧЕЊЕ

ОСНОВИ ИНФОРМАТИКЕ

Регионално такмичење из наставног предмета Основи информатике одржано је онлајн дана, 20. 3. 2021.године.

Школа домаћин  такмичења  ЈУ ОШ ,,Бранко Радичевић” Петрово, Приједор.

На такмичењу су учествовали ученици из сљедећих школа:

Редни бројOпштинаИме и презимеНазив школеНаставникБодова на општинском такмичењу
1.СрбацНикола НоваковићЈУ ОШ “Јован Јовановић Змај” СрбацСаша Бијељић60
2.СрбацНикола СтанишљевићЈУ ОШ “Доситеј Обрадовић” РазбојЖивко Зец35
3.ГрадишкаСрефан ГолубЈУ ОШ “Васа Чубриловић”Весна Милиновић70
4.ГрадишкаВладимир ПредојевићЈУ ОШ “Козарска Дјеца” ГрадишкаДраженка Баиловић35
5.ГрадишкаМарко РадонићЈУ ОШ “Васа Чубриловић” ГрадишкаВесна Милиновић35
6.Нови ГрадМарко БабићЈУ ОШ „Свети Сава“, Нови ГрадГордана Вујановић90
7.Нови ГрадАнастасија ЈањетовићЈУ ОШ „Свети Сава“, Нови ГрадГордана Вујановић65
8.ПрњаворАнђела СлијепчевићЈУ ОШ “Свети Сава” Горњи СмртићиДраган Стојчић65
9.ПрњаворПавле БожуновићЈУ ОШ “Никола Тесла” ПрњаворБранкица Јокић55
10.ПриједорСтефан ДакићЈУ ОШ “Вук Караџић” ОмарскаНенад Мијатовић95
11.ПриједорИва ДрагојевићЈУ ОШ “Десанка Максимовић”Слађана Ћопић50
12.Владан ВукотаИва ДрагојевићЈУ ОШ “Десанка Максимовић”Слађана Ћопић50
13.Kозраска ДубицаИгор ТулековићЈУ ОШ “Вук С. Караџић”Бојан Обреновић40

Такмичење је реализовано у складу са Стручним упутством о организовању такмичења и смотри ученика основних и средњих школа Републике Српске, школске 2020/2021. године и Упутством за извођење регионалног такмичења из Информатике (основна школа) при чему није било жалби на ток и резултате такмичења од стране ученика и ментора.

Комисија за исправљање тестова утврдила је сљедећу ранг листу:

Регија:Приједор
Школа домаћин:ЈУ ОШ „Бранко Радичевић“ Петрово
РангИме и презимеРазредНазив школе и мјесто наставникУкупно бодова
1.Марко Бабић9.ЈУ ОШ „Свети Сава“ Нови ГрадГордана Вујановић100/100
2.Марко Радонић8.ЈУ ОШ “Васа Чубриловић” ГрадишкаВесна  Милиновић60/100
3.Стефан Дакић9.ЈУ ОШ “Вук Караџић” ОмарскаНенад Мијатовић48/100
4.Никола Новаковић  9.ЈУ ОШ “Јован Јовановић Змај” СрбацСаша Бијељић41,6/100
5.Анастасија Јањетовић8.ЈУ ОШ „Свети Сава“ Нови ГрадГордана Вујановић35/100
6.Анђела Слијепчевић9.ЈУ ОШ “Свети Сава” Горњи СмртићиДраган Стојчић30/100
7.Никола Станишљевић9.ЈУ ОШ “Доситеј Обрадовић” РазбојЖивко Зец25/100
7.Срефан Голуб8.ЈУ ОШ “Васа Чубриловић” ГрадишкаВесна  Милиновић25/100
8.Павле Божуновић9.ЈУ ОШ “Никола Тесла” ПрњаворБранкица Јокић20/100
9.Ива Драгојевић9.ЈУ ОШ “Десанка Максимовић” ПриједорСлађана Ћопић15/100
10.Игор Тулековић9.ЈУ ОШ “Вук С. Караџић” Козарска ДубицаБојан Обреновић10/100
11.Владан Вукота9.ЈУ ОШ “Десанка Максимовић” ПриједорСлађана Ћопић5/100

Комисија за прегледање тестова:

  1. Лејла Захировић, дипл. психолог, предсједник комисије

2. Ненад Мијатовић, наставник информатике, члан

3. Слађана Ћопић, наставник информатике, члан

4. Гордана Вујановић, наставник информатике, члан

Комисија за жалбе:

1. Лејла Захировић, дипл. психолог, предсједник комисије

2. Ненад Мијатовић, наставник информатике, члан

3. Слађана Ћопић, наставник информатике, члан

4. Гордана Вујановић, наставник информатике, члан

ФИЗИКА

РЕГИОНАЛНОМ ТАКМИЧЕЊУ
ИЗ НАСТАВНОГ ПРЕДМЕТА ФИЗИКА

Регионално такмичење из наставног предмета Физика за ученике 7. разреда одржано је онлајн дана, 15. 5. 2021.године.
Школа домаћин такмичења ЈУ ОШ ,,Вук Караџић“, Омарска.

Такмичење је реализовано у складу са Стручним упутством о организовању такмичења и смотри ученика основних и средњих школа Републике Српске, школске 2020/2021. године и Упутством за извођење регионалног такмичења из физике у условима епидемијских мјера, при чему није било жалби на ток и резултате такмичења од стране ученика и ментора.


Комисија за исправљање тестова утврдила је сљедећу ранг листу:

Комисија за исправљање тестова утврдила је сљедећу ранг листу:

РангИме и презимеРазредНазив школе и мјесто наставникУкупно бодова
1.Стефан Малетић7.ЈУ ОШ “Јован Јовановић Змај” СрбацТања Деспотовић63/100
2.Миа Тејић7.ЈУ ОШ „Бранко Ћопић“ ПриједорДара Дошеновић61/100
3.Милица Деветак7.У ОШ „Петар Мећава“ КостајницаДрагана Кукић44/100
4.Теодора Трифковић  7.ЈУ ОШ „Младен Стојановић“ ЛакташиВесна Баштинац38/100
5.Сара Ковачевић7.ЈУ ОШ „Вук Караџић“ Нови   ГрадВалентина33/100
6.Давид Бојановић7.ЈУ ОШ „Бранко Ћопић“ ПрњаворДрагана Малешевић29/100
7.Ана Марија Миљуш7.ЈУ ОШ „Петар Мећава“ КостајницаДраган Кукић28/100
7.Тара Црнчевић7.ЈУ ОШ „Петар Кочић“ ПриједорСрђан Кевић28/100
8.Алексеи Чекић7.ЈУ ОШ „Петар Мећава“ КостајницаДраган Кукић27/100
9.Зоран Тејић7.ЈУ ОШ „Ј. Дучић“ ЛамовитаБојан Алексић25/100
10.Марија Чавић7.ЈУ ОШ „Петар Кочић“ ПриједорСрђан Кевић23/100
11.Свјетлана Малбашић7.ЈУ ОШ „Вук С. Kараџић“ Козарска ДубицаМара Карановић21/100
12.Сара Деспот7.ЈУ ОШ „Д. Максимовић“ ПриједорРадан Панић18/100
13.Теодора Шиљеговић7.ЈУ ОШ „Д. Максимовић“ ПриједорРадан Панић16/100
14.Матеа Станић7.ЈУ ОШ „Петар Мећава“ КостајницаДраган Кукић15/100

Комисија за провођење такмичења:

МануелаРађевић-Јокић, директор,
Радана Пантелић, помоћник директора,
Далиборка Стојановић, наставник њемачког језика -тестатор

Дежурство у току тестирања:
Далиборка Стојановић, наставник њемачког језика
Комисија за исправљање тестова:

  1. Дијана Росић, предсједник комисије, ЈУ ОШ “Вук Караџић”, Омарска,
  2. Дејан Мутић, члан, ЈУ ОШ “Даган Вујановић”, Сводна,
  3. Јелена Прпош, члан, ЈУ ОШ “Доситеј Обрадовић”, Приједор

Комисија за жалбе:
1.Дијана Росић, предсједник комисије, ЈУ ОШ “Вук Караџић”, Омарска,

  1. Дејан Мутић, члан, ЈУ ОШ “Даган Вујановић”, Сводна,
  2. Јелена Прпош, члан, ЈУ ОШ “Доситеј Обрадовић”, Приједор

РЕПУБЛИЧКО ТАКМИЧЕЊЕ

РЕПУБЛИЧКО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ ИНФОРМАТИКЕ

Републичко  такмичење из наставног предмета Основи информатике одржано је онлајн дана, 29. 5. 2021.године.

Школа домаћин  такмичења је   ЈУ ОШ ,,Јован Јовановић Змај“ Србац. На такмичењу су учествовали ученици из сљедећих школа:

ЈУ ОШ „Никола Тесла“ Дервента

ЈУ ОШ „П.П. Његош“ Теслић

ЈУ ОШ „Вук Стефановић Караџић“ Добој

ЈУ ОШ „Свети Сава“ Нови Град

ЈУ ОШ „Васа Чубриловић“ Градишка

ЈУ ОШ „Вук Караџић“ Омарска

ЈУ ОШ „ Јован Јовановић Змај“ Србац

ЈУ ОШ „П.П. Његош“ Бања Лука

ЈУОШ „ Иво Андрић“ Бања Лука

ЈУ ОШ „Героги Стојков Раковски“ Бања Лука

ЈУ ОШ „Бранко Ћопић“ Бања Лука

ЈУ ОШ „Милош Црњански“ Бања Лука

ЈУ ОШ „Кнез Иво од Семберије“ Бијељина

ЈУ ОШ „Јован Дучић“ Бијељина

ЈУ ОШ „Кнез Иво од Семберије“ Бијељина

ЈУ ОШ „Свети Сава“ Зворник

ЈУ ОШ „П. П. Његош“ И. Илиџа

ЈУ ОШ „Србија“ Пале

ЈУ ОШ „Свети Сава“ Гацко

ЈУ ОШ „Свети Сава“ Билећа

ЈУ ОШ „ Јован Јовановић Змај“ Требиње.

Из оправданих разлога од такмичења су одустали представници сљедећих школа:

ЈУ ОШ „Вук Стефановић Караџић“ Добој

ЈУ ОШ „Србија“ Пале

ЈУ ОШ „Милош Црњански“ Бања Лука.

Такмичење је реализовано у складу са Стручним упутством о организовању такмичења и смотри ученика основних и средњих школа Републике Српске, школске 2020/2021. године и Упутством за извођење републичког такмичења из информатике (основна школа).

Комисија за исправљање тестова и Комисија за жалбе  утврдила је сљедећу ранг листу:

Школа домаћин:ЈУ ОШ „Јован Јовановић Змај“ Србац
РангИме и презимеРазредНазив школе и мјесто наставникУкупно бодова
1.Дамјан Урошевић9.ЈУ ОШ “П.П.Његош” Бања ЛукаКаменка Иванић66/100
2.Вук Галић9.ЈУ ОШ “Иво Андрић” Бања ЛукаСања Бабић65/100
3.Анастасија Столић9.ЈУ ОШ”Никола Тесла” ДервентаДраган Ђукић64/100
4.Марко Бабић9.ЈУ ОШ “Свети Сава” Нови ГрадГордана Вујановић62/100
5.Милош Милићевић9.ЈУ ОШ “Свети Сава” БилећаБранко Бабић56/100
6.Данило Бирчаковић9ЈУ ОШ “Свети Сава” ЗворникБобан Мијатовић55/100
7.Сергеј Петковић8.ЈУ ОШ “Кнез Иво од Семберије” БијељинаЈасмина Божић50/100
8.Христина Бабић9.ЈУ ОШ “Георги Раковски” Бања ЛукаЈадранка Кос44/100
9.Никола Лукић9.ЈУ ОШ “Јован Дучић” БијељинаДалибор Стевић40/100
9.Андрија Рикало9ЈУ ОШ “Јован Јовановић Змај” ТребињеЈелена Граховац40/100
10.Марко Радонић8.ЈУ ОШ “Васа Чубриловић” ГрадишкаВесна Милиновић39/100
10.Стефан Дакић9.ЈУ ОШ “Вук Караџић” ОмарскаНенад Мијатовић39/100
11.Гојко Дулаћ9.ЈУ ОШ “Свети Сава” ГацкоЗагорка Радмиловић35/100
12.Анастасија Броћета9.ЈУ ОШ “Кнез Иво од Семберије” БијељинаВера Трифуновић30/100
13.Јован Лажетић9.ЈУ ОШ “П.П.Његош” ТеслићБранимир Пејичић25/100
13.Владан Гавриловић8.ЈУ ОШ “П.П.Његош” Источна ИлиџаНиколија Стјепановић25/100
14.Никола Новаковић9.ЈУ ОШ “Јован Јовановић Змај” СрбацСаша Бијељић19/100
15.Филип Кременовић8.ЈУ ОШ “Бранко Ћопић” Бања ЛукаНаташа Гелић5/100

Комисија за провођење такмичења:

  1. Мануела Рађевић-Јокић,  директор,
  2. Радана Пантелић, помоћник директора,
  3. Дејана Ћирић, наставник српског језика -тестатор

Дежурство у току тестирања:

Дејана Ћирић, наставник српског језика -тестатор

Комисија за шифровање:

Мануела Рађевић-Јокић и Радана Пантелић

Комисија за прегледање тестова:

  1. Саша Бијељић, предсједник комисије
  2. Наташа Гелић наставник информатике, члан
  3. Гордана Вујановић, наставник информатике, члан

Комисија за жалбе:

1. Саша Бијељић, предсједник комисије

2. Наташа Гелић,  наставник информатике, члан

3. Гордана Вујановић, наставник информатике, члан

РЕЗУЛТАТИ ШКОЛСКОГ И ОПШТИНСКОГ ТАКМИЧЕЊА ЗА ШКОЛСКУ 2019/20. ГОДИНУ:

СПОРТСКА ТАКМИЧЕЊА  ( 28.2.2020. ГОДИНЕ)

ОДБОЈКА ( дјечаци) – 1. мјесто

ОДБОЈКА ( дјевојчице) – 2. мјесто

КОШАРКА  ( дјечаци) – 1. мјесто

ФУДБАЛ ( дјечаци) – 1. мјесто

ПРАВОСЛАВНА ВЈЕРОНАУКА ( 29.2.2020. ГОДИНЕ)

  1. Гордана Малбашић
  2. Стефан Малетић

ФИЗИКА (29.2. 2020. године)

VII РАЗРЕД

  1. мјесто Огњен Миљевић
  2. мјесто Немања Вученовић

VIII РАЗРЕД

     2. мјесто Марина Сладојевић

3. мјесто Радана Шарчевић

IX РАЗРЕД

  1. мјесто Тина Врховац

3. мјесто Ана Будимчић

МАТЕМАТИКА (22.2.2020.ГОДИНЕ)

VII РАЗРЕД

2. мјесто Сара Рацковић

4. мјесто Марија Грумић

VIII РАЗРЕД

  1. мјесто Хелена Шњегота

2. мјесто Анђела Лукић

IX РАЗРЕД

  1. мјесто Тина Врховац

       2. мјесто Андеј Цвијетић

Дописом РПЗ-а,  број 07/2.01/01-614-132-20 од 11. марта 2020. године отказана су сва преостала такмичења ученика основних школа.

ПРВO MJEСTO НАШЕ ШКОЛЕ НA OПШTИНСКOM TAMИЧEЊУ ХOРOВA

Дaнaс, 07.03.2020. године у хoлу нaшe шкoлe oдржaнo je oпштинскo тaкмичeњe шкoлских хoрoвa. Нaш шкoлски хoр je пoбиjeдиo у нaдмeтaњу хoрoвe шкoлa „Дoситej Oбрaдoвић“ из Рaзбoja и „Вук Кaрaџић“ из Ситнeшa и тако се пласирао на регионално такмичење. Хoрoвe je oцjeњивao трoчлaни стручни жири  у сaстaву: Слaвицa Шњeгoтa, Дарко Раилић и Зoрaн Шeвић.

Наш хор је извео сљедеће пјесме:

“Музика на струју”

“Врбице, врбо жељена”

“Киша пада, трава расте”

“Вишњичица род родила”

Чeститaмo нaшим рaспjeвaним ђaцимa и њихoвoj нaстaвници Стели Драгосављевић.

Прилог припремили чланови новинарске и фотографске секције школе.

фoтo

РЕЗУЛТАТИ ШКОЛСКОГ ТАКМИЧЕЊА ИЗ НАСТАВНОГ ПРЕДМЕТА ОСНОВИ ИНФОРМАТИКЕ

Дана, 19.2.2020. године, у 13:30 часова одржано је школско такмичење из наставног предмета Основи информатике  за ученике 8. до 9. разреда. Такмичењу је приступило пет  ученика.

Тестатор: Дејана Ћирић, проф. српског језика

Резултати су сљедећи:

Ранг Име и презиме Разред Наставник бодови
1. Константин Поповић осми Саша Бијељић 90
2. Жељана Станчић девети Саша Бијељић 60
3. Ернад Лепир девети Саша Бијељић 15
4. Дејана Крупљанин девети Саша Бијељић 10
5. Николина Недић девети Саша Бијељић 5

Комисија:

Недим Окић, наставник математике

Саша Стојковић, наставник математике

Саша Бијељић, наставник информатике

РЕЗУЛТАТИ ШКОЛСКОГ ТАКМИЧЕЊА ИЗ НАСТАВНОГ ПРЕДМЕТА ИСТОРИЈА

Дана, 18.2.2020. године, у 13 часова одржано је школско такмичење из наставног предмета Историја за ученике од 6. до 9. разреда. На такмичењу је присуствовало седам  ученика.

Тестатор: Дејана Љубојевић, професор разредне наставе

Резултати су сљедећи:

Ранг листа Име и презиме ученика Освојени број бодова/могући број бодова Наставник/ментор
1. Данка Шарић 14/24 Нада Вукотић
1. Немања Вученовић 14/24 Божана Кусић
2. Александра Божић 11/24 Нада Вукотић
3. Давид Ачић 9/24 Божана Кусић
4. Сара Рацковић 7/24 Божана Кусић
4. Теа Новаковић 7/24 Божана Кусић
5. Милан Зец 2/24 Божана Кусић

Комисија:

Божана Кусић, наставник историје и географије

Нада Вукотић,наставник историје и географије

Драган Игњатић,наставник историје и географије

РЕЗУЛТАТИ ШКОЛСКОГ ТАКМИЧЕЊА ИЗ НАСТАВНОГ ПРЕДМЕТА ФИЗИКА

 Школско такмичење из наставног предмета физика, одржано је дана 11.2.2020. године, с почетком у 14 часова. Такмичењу је приступило четири ученика 7. разреда, девет ученика 8. разреда и пет ученика 9. разреда.

Тестатор: Нада Миловановић, наставник српског језика и књижевности

Резултати такмичења

VII разред

РАНГ ЛИСТА ИМЕ И ПРЕЗИМЕ УЧЕНИКА ИМЕ И ПРЕЗИМЕ МЕНТОРА/НАСТАВНИКА
1. Немања Вученовић Савка Вукашиновић
2. Огњен Миљевић Савка Вукашиновић
3. Сара Илибашић Савка Вукашиновић
4. Лана Пејаковић Савка Вукашиновић

VIII  разред

 

РАНГ ЛИСТА ИМЕ И ПРЕЗИМЕ УЧЕНИКА ИМЕ И ПРЕЗИМЕ МЕНТОРА/НАСТАВНИКА
1. Радана Шарчевић Савка Вукашиновић
2. Марина Сладојевић Тања Деспотовић
3. Теодора Топић Савка Вукашиновић
4. Маја Сладојевић Тања Деспотовић
5. Аница Алексић Савка Вукашиновић
6. Јована Драгојевић Савка Вукашиновић
7. Милица Копрена Тања Деспотовић
8. Валентина Ћирић Тања Деспотовић
9. Марко Малешевић Савка Вукашиновић

 

IX разред

 

РАНГ ЛИСТА ИМЕ И ПРЕЗИМЕ УЧЕНИКА ИМЕ И ПРЕЗИМЕ МЕНТОРА/НАСТАВНИКА
1. Тина Врховац Тања Деспотовић
2. Ана Будимчић Тања Деспотовић
3. Валентина Игњатић Тања Деспотовић
4. Дејана Крупљанин Тања Деспотовић
5. Дарија Жујић Тања Деспотовић

 

Комисија:

Тања Деспотовић, наставник физике

Савка Вукашиновић, наставник физике

 

 

 

РЕЗУЛТАТИ ШКОЛСКОГ ТАКМИЧЕЊА ИЗ НАСТАВНОГ ПРЕДМЕТА ПРАВОСЛАВНА ВЈЕРОНАУКА

 

Школско такмичење из наставног предмета Православна вјеронаука, одржано је дана 10.2.2020. године, с почетком у 13:30 часова. Такмичењу је приступило 5 ученика 6. разреда,                2 ученика из Централне школе и 3  ученика из ПШ у Ножичком.

Тестатор: Мануела Рађевић-Јокић, помоћник директора

Резултати су сљедећи:

РАНГ ЛИСТА ИМЕ И ПРЕЗИМЕ УЧЕНИКА ОСВОЈЕНИ БОДОВИ ИМЕ И ПРЕЗИМЕ МЕНТОРА/ВЈЕРОУЧИТЕЉА
1. Стефан Малетић 100 Петко Вуковић
1. Гордана Малбашић 100 Живко Илић
1. Јована Илић 100 Живко Илић
2. Николина Милијашевић 98 Петко Вуковић
3. Лара Олењук 97 Живко Илић

Комисија:

 

Петко Вуковић, вјероучитељ

Александар Кустурић, вјероучитељ

Живко Илић, вјероучитељ

Школско такмичење из наставног предмета Православна вјеронаука, поновљено је дана 11.2.2020. године, с почетком у 13:30 часова. Такмичењу је приступило 3 ученика 6. разреда, који су на јучерашњем такмичењу  освојили максималних 100 бодовa.

Тестатор: Мануела Рађевић-Јокић, помоћник директора

Резултати су сљедећи:

РАНГ ЛИСТА ИМЕ И ПРЕЗИМЕ УЧЕНИКА ОСВОЈЕНИ БОДОВИ ИМЕ И ПРЕЗИМЕ МЕНТОРА/ВЈЕРОУЧИТЕЉА
1. Гордана Малбашић 96 Живко Илић
2. Стефан Малетић 94 Петко Вуковић
3. Јована Илић 73 Живко Илић

 

Комисија:

 

Петко Вуковић, вјероучитељ

Александар Кустурић, вјероучитељ

Живко Илић, вјероучитељ

РЕЗУЛТАТИ ШКОЛСКОГ ТАКМИЧЕЊА ИЗ СРПСКОГ ЈЕЗИКА

Дана, 7.2.2020. године, у 13:30 часова одржано је такмичење из наставног предмета Српски језик. На такмичење се одазвало 8 ученика 7. разреда.

Тестатор: Савка Вукашиновић, наставница физике

VII РАЗРЕД

Ранг листа Име и презиме Освојени бодови
1. Сара Рацковић 90,50
2. Невена Виторовић 66
3. Срђана Ољача 65,5
4. Сара Њежић 63
5. Марија Грумић 58
5. Исидора Ђукић 58
7. Сара Илибашић 52,5
7. Марија Антонић 52,5

Комисија:

Нада Миловановић, наставница српског језика

Дејана Ћирић, наставница српског језика

Милена Игњатић, наставница српског језика

Извјештај о реализацији школског спортског такмичења у школској 2019/2020.години.

У другом полугодишту 2019/2020. године одржано је спортско школско такмичење из одбојке и кошарке .Такмичење је одржано 30.1.2019. године – одбојка  и 31.1.2020. године- кошарка.

На такмичењу су учествовали ученици деветих разреда.

Резултати такмичења су сљедећи:

Одбојка –дјечаци

  1. мјесто – екипа  IX-1,
  2. мјесто – екипа   IX-2,
  3. мјесто – екипа IX-3

Одбојка – дјевојчице

  1. мјесто – екипа  IX-1
  2. мјесто – екипа IX-3
  3. мјесто – екипа IX-2

Кошарка –дјечаци

  1. мјесто – екипа IX-2
  2. мјесто – екипа IX-1
  3. мјесто – екипа  IX-3

У школској 2019/2020. планирано је и општинско такмичење које ће се одржати  у наредном периоду – према календару  МОИ

ШКОЛСКА 2019/20.ГОДИНА

ОБАВЈЕШТЕЊЕ О ШКОЛСКОМ ТАКМИЧЕЊУ ЗА ШКОЛСКУ 2019/20. ГОДИНУ

НАСТАВНИ ПРЕДМЕТ РАЗРЕД ДАТУМ И ВРИЈЕМЕ ТЕСТАТОР
МАТЕМАТИКА 7, 8. и 9. разред Четвртак, 06.02. 2020. године Мануела Рађевић -Јокић
СРПСКИ ЈЕЗИК 7. разред Петак, 07.02. 2020. године Савка Вукашиновић
ПРАВОСЛАВНА ВЈЕРОНАУКА 6. разред Понедјељак, 10.02. 2020. године Мануела Рађевић -Јокић
ФИЗИКА 7, 8. и 9. разред Уторак, 11.2. 2020. године Нада Миловановић
ОСНОВИ ИНФОРМАТИКЕ Екипа школе Сриједа, 19.02. 2020. године Дејана Ћирић
ИСТОРИЈА      

РЕЗУЛТАТИ ШКОЛСКОГ ТАКМИЧЕЊА ИЗ МАТЕМАТИКЕ

 

Дана, 6.2.2020. године, у 13:30 часова одржано је такмичење из наставног предмета Математика. На такмичење се одазвало 6 ученика 7. разреда, три ученика из 8. разреда и два ученика 9. разреда.

Тестатор: Мануела Рађевић-Јокић, помоћник директора

VII РАЗРЕД

Ранг листа Име и презиме
1. Марија Грумић
2. Сара Рацковић
3. Лазар Тандарић
4. Алекса Бајић
4. Немања Вученовић
5. Сара Њежић

VIII РАЗРЕД

 

Ранг листа Име и презиме
1. Хелена Шњегота
2. Анђела Лукић
3. Маја Сладојевић

 

IX РАЗРЕД

 

Ранг листа Име и презиме
1. Тина Врховац
2. Андреј Цвијетић

 

 

 

Комисија:

Саша Стојковић, наставник математике

Милана Лукић, наставвник математике

Срђан Јефић, наставник математике

Регионално такмичење Црвеног крста у Котор Варошу: Наша екипа освојила друго мјесто

6.12. 2019. године

У просторијама Црвеног крста у Котор Варошу одржано је регионално такмичење о проблему мина и минско-експлозивних средстава под слоганом „Мисли мине 2019“, на коме су учествовали ученици седмих разреда из седам основних школа са подручја бањалучке регије.
Најспремнији су били ученици из бањалучке основне школе, који су освојили прво мјесто, али ни наша екипа, до додатних питања, није заостајала. Наиме након пет цјелина наша и бањалучка екипа су биле изједначене. Наше представнице су биле Сара Рацковић, Миња Бајагаић и Исидора Ђукић, ученице 7-3 одјељења. Ово је, иначе, највећи успјех наше школе откад наступају наше екипе на такмичењу „Мисли мине“.

Ово није класично тестирање ученика – како мина експлодира и од чега је направљена, већ се састоји од пет цјелина и то су углавном игре као што су рјешавање анаграма, слагалице, погрешно написаних реченица, а ту су и питања на која одговарају екипе

Републичко такмичење  ће бити одржано сљедећег викенда у Палама.

СПИСАК УЧЕНИКА КОЈИ СУ СЕ ПЛАСИРАЛИ НА РЕГИОНАЛНО ТАКМИЧЕЊЕ, ШКОЛСКЕ 2018/19. ГОДИНЕ

Наставни предмет: Хемија

  1. Ана Будимчић

Наставник: Селведин Селимановић

Наставни предмет: Математика

 

  1. Хелена Шњегота
  2. Анђела Лукић

Наставник: Саша Стојковић

  1. Тина Врховац

Наставник: Недим Окић

  1. Анастасија Шикман

Наставник: Анкица Лазић

Наставни предмет: Енглески језик

 

  1. Милош Медић

Наставник: Славица Миљевић

Наставни предмет: Физика

  1. Никола Поповић
  2. Марко Малешевић

Наставник: Тања Деспотовић

1.Тина Врховац

Наставник: Јелена Тимарац

Школски хор

 

Наставник: Јелена Кресојевић

Спортско такмичење

 

Одбојка – дјечаци

Фудбал-дјечаци

Извјештај о оствареним резултатима на регионалним такмичењима,
 школска 2018/19.година

 

 

 

НАСТАВНИ ПРЕДМЕТ ИМЕ И ПРЕЗИМЕ УЧЕНИКА РАЗРЕД И ОДЈЕЉЕЊЕ МЕНТОР РАНГ
Хемија Ана Будимчић VIII-1 Селведин Селимановић 2.       мјесто
Физика Марко Малешевић VII-1 Тања Деспотовић 7.  мјесто
Физика Тина Врховац VIII Ножичко Јелена Тимарац 4.мјесто
Математика Хелена  Шњегота VII-2 Саша Стојковић 8. мјесто
Математика Анђела Лукић VII-1 Саша Стојковић 7. мјесто
Математика Тина Врховац VIII Ножичко Недим Окић 5. мјесто
Математика Анастасија Шикман IX-2 Анкица Лазић 5. мјесто
Енглески језик Милош Медић IX-1 Славица Миљевић 18. мјесто

 

 

 

Школски  хор                              Ментор:  Јелена Кресојевић                                                    4. мјесто

 

 

ИЗВЈЕШТАЈИ СА ШКОЛСКОГ ТАКМИЧЕЊА ЗА ШКОЛСКУ 2018/2019. ГОДИНУ
Школско такмичење из информатике

 

Школско такмичење из наставног предмета основи информатике одржано је 30.1.2019. године, у 13:30h. На такмичењу су учествовали ученици осмог и  деветог разреда.

Тестатор: Дејана Ћирић

Остварили су сљедећи резултат:

Ранг Име и презиме Разред Укупно
бодова
1 Ђорђе Драгановић девети 70
2 Лука Школник девети 70
3 Вук Бајић девети 35
4 Валентина Вранић девети 20
5 Ернад Лепир осми 20
6 Жељана Станчић осми 15
7 Тамара Мајсторовић девети 10

Ученици који су се пласирали на општинско такмичење су Ђорђе Драгановић и Лука Школник.

Школско такмичење из Православне вјеронауке

Школско такмичење из наставног предмета Православна вјеронаука одржано је дана 1.2.2019. године  у 14 часова. На такмичењу је учествовало шест  ученика  шестог разреда наше школе:

1.Немања Вранић

2.Лана Пејаковић

3.Исидора Ђукић

4.Огњен Јовичић

5.Божидарка Ивановић

6.Данка Шарић

Тестатор: Мануела Рађевић-Јокић

Комисија за прегледање тестова: Петко Вуковић, Александар Кустурић и Живко Илић.

Комисија је прегледала тестове и утврдила сљедећу ранг листу:

Име и презиме Бодови освојени на тесту
1.Исидора Ђукић 41
2.Данка Шарић 39
3.Лана Пејаковић 36
4.Огњен Јовичић 35
4.Божидарка Ивановић 35
5.Немања Вранић 7

На општинско такмичење које ће се одржати 23.2.2019. године пласирале су се ученице Исидора Ђукић и Данка Шарић.

Школско такмичење из хемије

Школско такмичење из хемије за ученике 8. разреда одржано је 6. фебруара 2019. године, у 13:30h. На такмичење се одазвало осам ученика.

  1. Ана Будимчић
  2. Валентина Игњатић
  3. Тина Врховац
  4. Андреј Цвијетић
  5. Хелена Живанић
  6. Дарија Жујић
  7. Бењамин Баконић
  8. Ернад Лепир

Тестатор је био наставник математике Саша Стојковић.

Такмичари су постигли сљедеће резултате:

Име и презиме Бодови освојени на тесту
1.       Ана Будимчић 75
2.       Валентина Игњатић 71
3.       Тина Врховац 70
4.       Андреј Цвијетић 63
5.       Хелена Живанић 61
6.       Дарија Жујић 43
7.       Бењамин Баконић 37
8.       Ернад Лепир 25

Школско такмичење из енглеског језика

Школско такмичење ученика деветих разреда, из енглеског језика је одржано 15.2.2019. године, у 13:30h. Тестатор за такмичење из енглеског језика је била Далиборка Стојковић, наставник математике.

Љубиша Поповић, Драгана Ћирић и Славица Миљевић су наставници који су исправљали тестове и утврдили сљедећу ранг листу:

Име и презиме ученика Бодови
1.       Милош Медић 91
2.       Кристина Тривунић 89
3.       Анастасија Шикман 87
4.       Нина Николић 86
5.       Лука Жујић 84
6.       Лука Игњатић 79
7.       Валентина Радојчић 75
8.       Јана Новковић 68
9.       Николина Милутиновић 61
10.   Никола Поповић 61
11.   Вук Бајић 60
12.   Лука Школник 55
13.   Милан Вујнић 30

Милош Медић и Кристина Тривунић су ученици који су се пласирали на општинско такмичење.

Школско такмичење из српског језика

Школско такмичење  из српског језика одржано је 18.2.2019. године, у 13 часова. Такмичили су се ученици седмог разреда, учествовало је тринаест ученика.

Дежурство утоку тестирања: Далиборка Стојановић, наставник њемачког језика.

Трочлана комисија за исправљање тестова, Дејана Ћирић, Нада Миловановић и Милена Игњатић, утврдила је сљедећу ранг листу:

Име и презиме Бодови освојени на тесту
1.Хелена Шњегота 66
2.Константин Поповић 64
3.Соња Микић 61
4.Алекса Пантелић 57
5.Валентина Ћирић 55
5.Марина Сладојевић 55
6.Јована Катанић 54
6.Маја Сладојевић 54
6.Дора Јефтић 54
7.Бранка Ђукић 50
8.Ранка Јокановић 31
8.Кристина Кнежевић 31
9.Соња Савић 29

Ученици Хелена Шњегота и Константин Поповић су се пласирали на општинско такмичење.

Школско такмичење из физике

Школско такмичење из наставног предмета физика, одржано је 8.2.2019. године, у 14 часова.

На такмичењу су учествовали ученици седмог, осмог и деветог разреда.

Тестатор:

Комисија за преглед тестова Тања Деспотовић, Савка Вукашиновић и Селведин Селимановић су утврдили сљедећу ранг листу:

VII РАЗРЕД

Име и презиме ученика Бодови освојени на тесту
1.Марко Малешевић 44
1.Ћирић Валентина 44
2.Милица Копрена 24
3.Маја Сладојевић 20
3.Ђорђе Угрен 20

Остали учесници: Марко Ћосић, Дора Јефтић, Марина Сладојевић, Бранка Ђукић, Аница Алексић.

VIII РАЗРЕД

 

Име и презиме ученика Бодови освојени на тесту
1.Ана Будимчић 66
2.Тина Врховац 63
3.Дејана Крупљанин 50

Остали учесници: Валентина Игњатић, Дарија Жујић, Бењамин Баконић

IX РАЗРЕД

 

Име и презиме ученика Бодови освојени на тесту
1.Сузана Стојковић 100
2.Никола Поповић 78
3.Анастасија Шикман 70

 

Остали учесници: Теодора Лепир, Сања Лепир, Валентина Радојчић, Милица Илић.

Школско такмичење из њемачког језика

Школско такмичење из наставног предмета њемачки језик одржано је дана, 21.2.2019.године, у 13:30h. На такмичењу су учествовали ученици осмог разреда. Тестатор је наставник математике Недим Окић. Комисија за исправљање тестова: Ирена Драгојевић и Далиборка Стојановић, наставнице њемачког језика, утврдиле су сљедећу ранг листу:

Име и презиме ученика Бодови освојени на тесту
1.Жељана Станчић 79
2.Дејана Крупљанин 70
3.Анђела Михајловић 52
4.Михајло Поповић 43
5.Михајло Мајсторовић 40

Ученици који су се пласирали на општинско такмичење су  Жељана Станчић и  Дејана Крупљанин.

ТАКМИЧЕЊА ЗА ШКОЛСКУ 2017/18. ГОДИНУ

СРПСКИ ЈЕЗИК

ШКОЛСКО ТАКМИЧЕЊЕ

Школско такмичење из српског језика за ученике седмог разреда одржано је 09.02.2018. године. На општинско такмичење пласирале су се ученице  Жељана Станчић и Тина Врховац.

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ одржано 10.3.2018. године у ЈУ ОШ „Вук Караџић“ Ситнеши:

Прво мјесто Жељана Станчић

Треће мјесто Тина Врховац

РЕГИОНАЛНО ТАКМИЧЕЊЕ:

Регионално такмичење је одржано 14.4. 2018. године у ЈУ ОШ „Доситеј Обрадовић“ у Приједору. Наша представница Жељана Станчић је освојила 4. мјесто са веома високим постотком бодова – 93.

ПРАВОСЛАВНА ВЈЕРОНАУКА

Школско такмичење из православне вјеронауке за ученике седмог разреда  је одржано 09.02.2018. године. На општинско такмичење пласирале су се ученице Ана Будимчић и Жељана Станчић.

Општинско такмичење: Ана Будимчић освојила је друго мјесто, а Жељана Станчић четврто.

МАТЕМАТИКА

Школско такмичење из математике је одржано 13.02.2018. године. На такмичењу су учестовали ученици седмог,осмог и деветог разреда наше школе.

Седми разред: На општинско такмичење пласирали су се ученици  Ђорђе Кнежевић и Тина Врховац.

Осми разред: На општинско такмичење пласирале су се ученице  Тамара Мајсторовић и Валентина Вранић .

Девети разред: На општинско такмичење пласирали су се ученици  Јелена Малетић и Константин Шарић.

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ:

РЕГИОНАЛНО ТАКМИЧЕЊЕ:

Ученица деветог разреда Јелена Малетић освојила је друго мјесто на регионалном такмичењу.

ФИЗИКА

Школско такмичење из физике је одржано 15.02.2018. године. На такмичењу су учестовали ученици осмог и деветог разреда наше школе.

Осми разред: На општинско такмичење пласирале су се ученице  Валентина Радојчић и Сузана Стојковић.

Девети разред: На општинско такмичење пласирали  су се ученици  Јелена Малетић и Константин Шарић.

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ одржано 10.3.2018. године у ЈУ ОШ „Вук Караџић“ Ситнеши

ОСМИ РАЗРЕД:  1. мјесто Сузана Стојковић

  1. мјесто Валентина Радојчић

ДЕВЕТИ РАЗРЕД: 1. мјесто Јелена Малетић

РЕГИОНАЛНО ТАКМИЧЕЊЕ одржано 14.4. 2018. године у ЈУ ОШ „Вук Караџић“ Омарска

ОСМИ РАЗРЕД:  9. мјесто Валентина Радојчић

  1. мјесто Сузана Стојковић

ДЕВЕТИ РАЗРЕД: 2. мјесто Јелена Малетић

ИСТОРИЈА

 

Школско такмичење из историје је одржано 20.02.2018. године. На такмичењу су учестовали ученици деветог разреда наше школе. На општинско такмичење пласирали су се ученици  Милица Врховац и Стефан Стојисављевић.

ДЕМОКРАТИЈА И ЉУДСКА ПРАВА – ПРОЈЕКАТ ГРАЂАНИН

Школско такмичење из Пројекта грађанин је одржано 16.03.2018. године са почетком у 13 часова. На такмичењу су учествовали ученици шестог разреда наше школе. Жири у саставу: педагог Јулија Лазић Дошеновић, наставница Сања Стојић и наставник Саша Стојковић  је утврдио сљедећу ранг листу:

Редни

број

Разред и одјељење ТЕМА
1. 6-3 Продаја дуванских производа лицима млађим од осамнаест година
2. 6-1 Продаја алкохола лицима млађим од осамнаест година
3. 6-2 Загађеност животне средине
4. 6. разред Ножичко Руинирана школска зграда

На РЕГИОНАЛНО такмичење пласирала се екипа 6-3.

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ ШКОЛСКИХ ХОРОВА

 

Општинско такмичење школских хорова одржано 31.3.2018. године у Дому културе у Српцу.

фото

ОСНОВИ ИНФОРМАТИКЕ

 

Наша школа била је домаћин Регионалног такмичења из информатике за регију Приједор. На такмичењу је учествовало 14 ученика из општина Приједор, Нови Град, Градишка, Лакташи, Прњавор и Србац.

Такмичење је протекло без проблема и реализовано је по упутству за одржавање Регионалног такмичења. Прво мјесто освојио је ученик Славен Ђервида из ЈУ ОШ “Вук Караџић”, Омарска. Наш представник, ученик Константин Шарић заузео је 11. мјесто.