Други дан „Дјечје недјеље“ у нашој школи су обиљежиле посјете Организацији Црвеног крста у Српцу и Скупштини општине Србац, али и украшавање хола школе Каталогом дјечјих права.  Ујутро су ученици трећег три одјељења посјетили Црвени крст гдје  су им чланови ове  организације извели показну вјежбу пружања прве помоћи и уручили им слаткише.

Ученици петог три одјељења су посјетили Општину гдје су их дочекали општински челници   који су их упознали са радом и функционисањем наше општине. Посебно је било занимљиво у Скупштини гдје су бар на кратко постали челни људи ове установе и преузели одборничка мјеста, али и функције. Кроз игру су научили да је Скупштина мјесто гдје се доносе закони и прописи који су од значаја за све грађане. Посебно интересантна је била симулација вјенчања са матичаром.

У подручној школи у Ножичком ученици нижих разреда су заједничким снагама радили на изради Каталога дјечијих права.

Подручно одјељење Каоци

ПШ Кобаш