Марија Гашић, ученица 7-1 одјељења, освојио је треће  мјесто на регионалном такмичењу из српског језика које је одржано у суботу, 30. априла у ЈУ ОШ „Бранко Ћопић“ у Приједору. Маријин ментор је била Нада Миловановић, професорка српског језика. Такмичење је реализовано у складу са Стручним упутством о организовању такмичења и смотри ученика основних и средњих школа Републике Српске, школске 2021/2022. године и Упутством за извођење регионалног такмичења из српског језика.

Ове школске године Mарија се успјешно такмичила чак из три предмета: физике и српског језика и демократије и људских права, пројекат „Ја, грађанин“.  Нису изостали ни добри резултати –  прва мјеста на школским и општинским такмичењима, 1. мјесто на регионалном такмичењу из пројекта „Ја, грађанин“, 3. мјесто на регионалном такмичењу из српског језика и 7. мјесто на регионалном такмичењу из физике.

Честитке још једном Марији и њеном ментору Нади уз жељу да се по бодовима пласира на републичко такмичење.