Министарство просвјете и културе РС у сарадњи са компанијом Мтел и међународним организацијама УНЕСКО и УНИЦЕФ је обезбиједило бесплатан мобили интернет за око 5.300 ученика основних и средњи школа из социјално угрожени породица у периоду од 21.4. 2020. године до 22. 5. 2020. године.

Имајући у виду чињеницу да се школска година у основним и средњим школама завршава средином јуна и да се настава на даљину реализује и у наредном периоду, Министарство просвјете и културе је са наведеним организацијама постигло договор да се бесплатан интернет за свих 5. 300 ученика обезбиједи до 20. јуна 2020. године.

Ученицима ће за наредни период бити додијељено 10 GB мобилног интернета за потребе реализације наставе на даљину.