14.11.2017.godine

Око 400 ученика од првог до петог разреда наше школе присуствовало је 14. новембра  извођењу  етно представе “Фолклорна магија” која је у Српцу гостовала другу годину заредом. Представа је изазвала право одушевљење наших ученика и њихових наставника, који су покрете глумаца на сцени непрестано пратили снажним аплаузима и овацијама.

Представа “Фолклорна магија” је протеклих година освојила велики број награда и признања у земљи и региону.

Гостовала је на позоришном фестивалу “Кофер”, који је одржан у руским градовима Киров и Рибинск, а одиграна је и у Санкт Петербургу на Данима културе Републике Српске у Русији у државном луткарском театру “Демини”, гдје је извођена чак четири пута. То је било први пут да је неко из Републике Српске из области културе боравио у званичној посјети у једној страној земљи, а пројекат је подржала и Влада РС.

На 16. Међународном фестивалу позоришта за дјецу у Суботици, ова представа је проглашена за најбољи комад, а награђена је и на фестивалу у Бугојну и Међународном фестивалу луткарских позоришта за дјецу у Источном Сарајеву.