Данас су нашим првачићима подијељени руксаци са везицама и одштампаним мотом кампање: „ Ако ме волиш, остави телефон док возиш!“ коју организује Министарство просвјете и културе РС у сарадњи са компанијом М:тел и уз подршку Министарства саобраћаја и веза РС, Агенције за безбједност саобраћаја Рс и Ауто- мото савеза РС.

С првим школским даном нове школске године, снажна и емотивна порука „Ако ме волиш, остави телефон док возиш!“ представља обраћање свим учесницима у саобраћају, а нарочито возачима. Употреба мобилних телефона током вожње може бити један од главних фактора у ометању возача и може утицати на повећање могућности настанка саобраћајних незгода са озбиљним посљедицама. Тако је употреба мобилних телефона током вожње једнако опасна као и вожња под утицајем алкохола.

Ова кампања је активна током септембра, јер је то мјесец када почиње нова школска година и када је потребан додатни опрез у саобраћају, нарочито када је у питању безбједност најмлађих.

Н.М.