У сриједу, 11.10.2023. године по први пут у нашој школи обиљежен Међународни дан дјевојчица кратким перформансом  у холу школе које су извеле чланице секције Демократија и људска права – Александра, Дуња, Дариа, Теодора и Тијана. У првом дијелу су указале на нејаднакост која  обухвата области као што су право на образовање/приступ образовању, исхрану, законска права, медицинску његу и заштиту од дискриминације, насиље над женама и неслободне дјечије бракове. У другом дијелу су се позвале на подршку и заштиту уз поруке да „ Оснажене дјевочице одрастају у оснажене жене, а оснажене жене мијењају свијет“. На крају су дјевочице из шестог разреда отплесале плес против дискриминације, а припремала их је ученица – ментор Дуња Кљајчин.

Међународни дан дјевојчица је међународни празнични дан који су прогласиле Уједињене нације; он се такође зове Дан дјевојчица и Свјетски дан дјевојчица. Први Дан дјевојчица је био 11.10.2012. године и његово обиљежавање подржава више могућности за дјевојчице и повећава свијест о родној неједнакости са којом се суочавају дјевојчице широм свијета на основу њиховог пола.