Дан планете Земље је врло битан датум и тако се свака нова генерација у нашој школи едукује да има пажљив однос према природи и то кроз различите школске предмете и активности. И ове године ученици наше школе су заједно са својим учитељицама, наставницима и водитељима продуженог боравка обиљежили Дан планете Земље.

У свијету се данас низом манифестација обиљежава Дан планете Земље, 22. април, са циљем да људе подсјети у каквом се стању налази природа планете на којој живе.

Дан планете Земље је установљен 1970. године у САД, послије првих масовних протеста за заштиту животне средине.

Празник посвећен планети у свијету се обиљежава од 1992. године, када је на конференције УН о животној средини у Рио де Жанеиру усклађен дугорочни програм за промоцију одрживог развоја.

Сврха обиљежавања 22. априла је да се упозори на опасност која пријети животу на Земљи усљед наглог развоја индустрије и пораста потребе за енергијом, што је довело до испуштања великих количина отровних супстанци у атмосферу и повећаног искоришћавања фосилног горива, а посредно утицало и на глобално загријавање и климатске промјене