30.11.2017. године

Око 150 ученика од првог до трећег разреда наше школе присуствовали су у четвртак представи под називом “Мирка” која доприноси унапређењу саобраћајног образовања и васпитања дјеце раног школског узраста.

Организатор представе је била Агенција за безбједност саобраћаја РС у сарадњи са Министарством саобраћаја и веза, Министарством просвјете и културе, Ауто-мото савезом Републике Српске, Основном школом “Јован Јовановић Змај” и Општином Србац.

Представа “Мирка” у којој играју студенти глуме Академије драмских умјетности из Бањалуке је образовног карактера, а тема је безбједност у саобраћају. Кроз игру и забаву, дјеца су стекла знање о основним правилима понашања у саобраћају.

Пројекат се реализује од 2014. године и до сада је представу одгледало преко пет хиљада ученика основних школа широм Републике Српске.

Извођењу представе, поред ђака и наставника, присуствовали су представници Агенције за безбједност саобраћаја, Ауто-мото савеза РС, Општине Србац и Основне школе “Јован Јовановић Змај.