Директор школе Славко Драгосављевић данас је организовао пријем за ученике шестог три одјељења, њиховог одјељењског старјешину Драгана Игњатића и ментора -наставницу демократије и људских права Наду Миловановић. Екипа шестог три одјељења у саставу Ана и Мирела Алексић, Дора Јефтић, Сара Новаковић, Марко Савановић, Никола Гачић, Константин Поповић и Никола Гачић су на регионалном такмичењу у Приједору освојили прво мјесто и били учесници Финалне смотре у Сарајеву гдје су представили регију, али и на најбољи начин свој град.  Сад су у припреми за Брчко љетни камп који им стиже као награда за уложени труд и рад. Директор школе честитао им  је поједнично на тако добро оствареном резултату и уручио похвалу за учешће на Финалној смотри у Сарајеву. Иначе, предмет демократија и људска права, са подмодулом „Пројекат грађанин“ је једини предмет такмичарског карактера у основној школи који има државни ниво – Финалну смотру у Сарајеву. У прoгрaму Финaлнe смoтрe je ове године прoмoвисано 36 шкoлских тимoвa oснoвних и срeдњих шкoлa кojи прeдстaвљajу нajуспjeшниje прaксe из циjeлe БиХ.