БУДИМО ХУМАНИ, ЧУВАЈМО ОКОЛИНУ

Дан планете Земље обиљежава се 22. априла сваке године у циљу подизања свијести свјетске популације о проблемима везаним за глобално загађивање земље али и проналаска најбољих рјешења за њену заштиту. Тим поводом наши ученици су на разне начине указали на значај заштите наше планете.

На иницијативу директора школе  Мануеле Рађевић-Јокић, ЈУ ОШ „Јован Јовановић Змај“ прикључила  се акцији „Чепом до осмјеха“, чији је циљ да утиче на свијест дјеце и младих о потреби очувања животне средине, али и још бољу видљивост дјеце, односно особа са потешкоћама у развоју.  У дворишту школе постављено је метално срце, које ће служити за прикупљање пластичних чепова, чијом рециклажом  Удружење родитеља дјеце са аутизмом „Дуга“ обезбјеђује додатна средства за активности удружења. Поред подизања еколошке свијести, ученике учимо и хуманости. Наше мало некома заиста значи много.

Будимо хумани, чувајмо околину!

Један чеп-један велики осмијех за породицу!