У понедјељак, 18. децембра, први пут се у нашој сколи организовало даривање ученика. Повод за организовања даривања је жеља да ученици једни другима уљепшају празнике и боље се упознају. Иницијатор даривања је Савјет ученика наше школе.
Што се тиче начина даривања, оно је протекло у двије фазе. У првој фази ученици, који су жељели да учествују, извукли су цедуљицу са именом другог ученика из кутије. Препорука за поклон је била да то не буде ништа велико, може бити нека ситница, али да је то нешто што ће усрећити другог ученика. Друга фаза је била предаја поклона ученику/ци чије име зна само онај/она ко је извукао цедуљу.
Ово је била могућност да се ученици ослободе страха да некоме приђу као и да стекну нова пријатељства. У понедјељак су многу ученици једни другима уљепшали празнике и учинили нешто добро.