Ученици деветих разреда Основне школе „Јован Јовановић Змај“ из Српца и подручних одјељења из Kобаша и Ножичког 9. јуна су прославили матурско вече и завршетак основног образовања.

Матурска забава је организована у фискултурној сали школе а прије завршне церемоније приређен је дефиле на градском тргу.

Матуранти су се прошетали у свечаној гардероби у пратњи својих одјељенских старјешина, наставника и руководства школе на челу са директором Мануелом Рађевић Јокић, а дочекали су их чланови породице, пријатељи и комшије који су дошли да их подрже у овом свечаном тренутку.

Централна и подручне школе “Јован Јовановић Змај” ове године испраћају 86 матураната који су били разврстани у три одјељења централне и по једно одјељење у подручним школама и једно посебно одјељење.

Прузето са сајта Општине Србац